کد خبر: 4063552
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷

آیین اختتامیه دوره تربیت مدرس ویژه طلاب نیجریه برگزار شد

آیین اختتامیه دوره تربیت مدرس، ویژه طلاب نیجریه در سالن جلسات مؤسسه آموزشی و مهارتی جامعةالمصطفی العالمیه برگزار شد.

سیدحمید جزایری، معاون آموزشی جامعةالمصطفی العالمیه

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمید جزایری، معاون آموزشی جامعةالمصطفی العالمیه، ۲۱ خرداد در آیین اختتامیه دوره تربیت مدرس، ویژه طلاب نیجریه در سالن جلسات مؤسسه آموزشی و مهارتی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم دوره‌های مهارتی خانواده‌ها را ناظر به نیاز‌های سرزمینی دانش‌آموختگان، عملیاتی و ظرفیت و استعداد مهارتی ایشان را فعال کرده و ارتقا دهیم.

استاد جامعةالمصطفی العالمیه ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع)، افزود: زندگی اهل‌بیت(ع) برای ما سراسر درس است؛ ایشان بهترین مربی و راهنما و اسوه بشریت هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مناظرات امام رضا(ع) با فرق و مذاهب در زمینه گسترش معارف قرآنی و سنت نبوی برای همگان الگو است، بیان کرد: حقیقت زیارت ائمه(ع) این است که انسان باور کند در راه ائمه(ع) و همراه با ایشان، عمل‌کننده به فرامین الهی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جزایری بر اهمیت موفقیت در عمل به وظایف و رسالت الهی تأکید و ابراز کرد: ایمان و عمل به آموزه‌های دینی، توفیقی الهی است و این که در مسیر قرآن و اهل‌بیت(ع) قرار داریم، منتی بزرگ بر من و شماست.

وی اظهار کرد: هجرت مکانی و جغرافیایی امتیازی ارزشمند است که قرآن کریم بار‌ها به آن تأکید داشته است. دغدغه خدمت به جامعه، مخاطبان و خدمت‌رسانی به محیطی که در آن رشد نموده‌اید، از دیگر نعمت‌هایی است که شامل حال رهروان الی الله می‌شود.

معاون آموزشی جامعةالمصطفی العالمیه با بیان اینکه انسان باید معارف دین را یاد گرفته و به دیگران بیاموزد، اظهار کرد: هدف از هجرت و علم‌آموزی این است که انسان دانش خود را پس از کسب، همچون آفتاب در اختیار جامعه خود قرار دهد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) که فرمودند که «مَنْ تَعَلَّمَ اَلْعِلْمَ وَ عَمِلَ بِهِ وَ عَلَّمَ لِلَّهِ دُعِیَ فِی مَلَکُوتِ اَلسَّمَاوَاتِ عَظِیماً فَقِیلَ تَعَلَّمَ لِلَّهِ وَ عَمِلَ لِلَّهِ وَ عَلَّمَ لِلَّهِ»، گفت: کسی که علم خود را بیاموزد بدان عمل کند و به دیگران فرا دهد، از جایگاه والایی نزد ذات اقدس الهی برخوردار است. همانطور که یکی از نقش‌های امام رضا(ع) و بقیه ائمه‌اطهار(ع)، اصلاح باور‌ها بود؛ عظمت انسان به این است که به‌خاطر خدا بیاموزد، بیاموزاند و به‌خاطر خدا عمل کند.

وی به امتیازات ارزشمند دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی اشاره کرد و افزود: مهارت انتقال دانش‌های مهارتی نیازمند آموزش و کسب تجربه است. خدا را شاکریم که توفیق حضور در این دوره‌ها را داشته‌اید؛ مهم این است که به اعمال خود رنگ خدایی دهیم. هدف باید خدا، نشر معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) باشد. تقوای الهی، بزرگ‌ترین مانع پیش روی مَنیت، قدرت‌خواهی و نزاع‌های بی‌معناست.

حجت‌الاسلام جزایری اظهار کرد: همواره باید پاداش را از خداوند بخواهیم و در عمل به رسالت الهی نباید گستره جمعیت مخاطبان فرقی برای ما داشته باشد.همچنین وظیفه نشر معارف را باید به نحو احسن انجام دهیم.

معاون آموزشی جامعةالمصطفی العالمیه با بیان اینکه طی دوره کارشناسی زبان و ادبیات فارسی برای دانش‌آموختگان بسیار ارزنده خواهد بود، اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت دانش‌آموختگان شرکت‌کنندگان در دوره‌های مهارت‌افزایی، حداکثر استفاده را در نمایندگی‌های خارج از کشور داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :