کد خبر: 4068268
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱

هجدهمین نشست کمیته علمی کنگره امناء الرسل برگزار شد

هجدهمین نشست اعضای کمیته علمی کنگره امناءالرسل در راستای پاسداشت شخصیت علمی، اخلاقی و پژوهشی آیت‌الله سید محمد مهدی موسوی خرسان برگزار شد. 

هجدهمین نشست کمیته علمی کنگره امناء الرسل برگزار شدبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز خبر حوزه، در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین رضا اسکندری ضمن تقدیر از اهتمام اعضای کمیته علمی کنگره با اشاره به پیشینه تاریخی تعاملات علمی علما و حوزه‌های علمیه، هدف از بر گزاری این کنگره بین‌المللی را معرفی نخبگان دو حوزه کهن نجف و قم بیان کرد.

وی گفت: طلاب و فضلای جوان دو حوزه می‌بایست با پیشینه پر افتخار و آثار علمی و پژوهشی و نیز سیر و سلوک عالمان حوزه‌های علمیه شیعی در قم و نجف آشنا شوند و یکی از روش‌های ماندگار برای تحقق این مهم برگزاری کنگره‌های علمی و چاپ و نشر خروجی‌های آن برای ثبت در تاریخ است که به لطف الهی با همت فضلای دو حوزه در دبیر خانه دائمی امناء الرسل در حال تحقق است. 

وی با تاکید بر حفظ بعد علمی کنگره امناءالرسل افزود: علاوه بر تجلیل از شخصیت آیت‌الله خرسان آنچه در کمیسیون های سه گانه به دنبال آن هستیم بحث ماندگار علمی پیرامون موضوعات احصا شده در کمیسیون‌ها است. 

در ادامه این نشست اعضای کمیته علمی با انتخاب رئیس و دبیر کمیسیون‌ها به بحث و بررسی عناوین مقالات پرداختند و سخنرانان کمیسیون‌ها را نیز از بین اساتید و فضلای حوزه علمیه قم و نجف مشخص کردند. 

همچنین در این نشست مقرر شد علاوه بر کمیسیون‌های مصوب، پیش نشست‌های علمی در روزهای منتهی به برگزاری کنگره امناء الرسل برگزار شود. 

اعضای کمیته علمی همچنین بر برگزاری یک نشست علمی با حضور کارشناسان خبره حوزوی پیرامون پیشینه مبارزاتی حوزه علمیه نجف علیه ظلم و طاغوت و نیز پشتیبانی عالمان و مراجع بزرگ عراق در حمایت از انقلاب اسلامی و حرکت بی بدیل امام خمینی در تحقق و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در رسانه‌ ملی تاکید کردند. 

کمیسیون‌های سه‌گانه این کنگره بین‌المللی شامل؛ کمیسیون حوزه‌های علمیه؛ راهبردها، سیاست‌ها و تعاملات؛ کمیسیون سلوک علمی، اخلاقی و تقریبی آیت‌الله سیدمحمدمهدی موسوی الخرسان و کمیسیون آیت‌الله خرسان و دفاع از مکتب اهل بیت(ع) است. 

کنگره علمی امناء الرسل، تکریم احیاگر بصیر حضرت آیت‌الله سیدمحمد مهدی موسوی الخرسان در روزهای دوم و سوم شهریور ماه سال جاری در قم مقدس و روزهای پانزدهم و شانزدهم مهرماه در نجف اشرف برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :