کد خبر: 4080517
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
رئیس دانشگاه تهران:

لازمه تحقق ایران قوی تمرکز بر توانمندی‌های دانشگاه‌ها است

رئیس دانشگاه تهران لازمه تحقق ایران قوی را تمرکز بر روی توانمندی‌های دانشگاه‌ها دانست و گفت: استقلال مالی و اداری دانشگاه‌ها شرط اصلی تحقق دانشگاه کارآفرین است.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، سیدمحمد مقیمی، رئیس اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور که در دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است، با گرامیداشت آغاز هفته دولت و ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر، به شعار دولت سیزدهم با عنوان «دولت مردمی؛ ایران قوی» اشاره کرد و گفت: در این شعار محوری قطعاً دانشگاه‌ها به عنوان نماد قدرت کشور تلقی می‌شوند. قوت هر جامعه و کشوری در علم و دانش و عالمان آن کشور است و مردمی بودن دولت نیز وظیفه دانشگاه‌ها را در زمینه قرارگیری این قدرت و قوت در خدمت مردم عزیز سنگین‌تر می‌کند. بنابراین باید توان‌مان را طوری متمرکز کنیم که ایران قوی را تضمین کنیم.
 
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشگاه‌ها در همه کشورها ابزار قدرتمندی و حرکت جامعه به سوی کارآمدی تلقی می‌شوند، خاطرنشان کرد: در یکسال اخیر با همه محدودیت‌هایی که وجود داشت، دانشگاه‌ها چالش‌های مختلفی را با سلامت و موفقیت پشت سر گذاشتند که یکی از آنها آموزش حضوری بود که به بهترین شکل دوباره از سر گرفته شد.
 
مقیمی با اشاره به ضرورت هماهنگی‌ها برای ایجاد آمادگی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، افزود: وظیفه ما برای هر چه روان‌تر آغاز شدن سال تحصیلی جدید و علیرغم همه محدودیت‌ها، وظیفه بسیار سنگینی است که همراهی نهادهای تأمین‌کننده منابع مالی و تجهیزاتی در دولت را طلب می‌کند.
 
وی اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ را فرصتی برای آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم جهت آماده شدن کشور برای جهش بزرگ دانست و گفت: در شرایط حاضر، علیرغم وجود محدودیت‌ها و تنگناها، دانشگاه می‌تواند با مدیریت کارآمد، جایگاه پیشرو بودن خود را برای جامعه و عرصه‌های خدمات، صنعت، کشاورزی و عامه مردم نشان دهد‌.
 
رئیس اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ تاکید کرد: وقتی صحبت از دانشگاه کارآفرین می‌کنیم باید به سمت استقلال مالی و اداری دانشگاه‌ها گام برداریم. همانگونه که در اجلاسیه قبلی مقرر شد که این موضوع در دستور کار قرار گیرد، رؤسای دانشگاه‌ها در طول این مدت به جریان‌سازی در این زمینه پرداختند و این موضوع را از طریق مذاکرات و نامه‌نگاری‌های مختلف پیگیری نموده‌اند که امیدواریم این امر به صورت مطلوب محقق شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha