کد خبر: 4084303
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

زائران ایرانی در عراق زودتر بازگردند

رئیس ستاد مرکزی اربعین از زائران ایرانی که در خاک عراق به سر می‌برند درخواست کرد هر چه زودتر به سفر خود پایان داده و به کشور بازگردند.

زائران ایرانی در عراق زودتر بازگردند، شهر نجف کمبود آب دارد

به گزارش ایکنا، در پی بروز مشکلات متعدد در مرزهای کشور و تصمیم ستاد مرکزی اربعین برای بستن مرزهای ششگانه ورود به عراق و نیز درخواست از مردمی که در مسیر حرکت به مرزها هستند برای بازگشت به شهرهای خود، سیدمجید میراحمدی، رئیس ستاد مرکزی اربعین در آخرین آظهار نظر خود در مورد شرایط موجود، طی گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد: علی‌رغم اینکه حجم تراکم زائران در پایانه‌های مرزی همچنان زیاد است، اما این وضعیت در حال کنترل است و تلاش می‌کنیم در انتقال زائران به عتبات، ضمن کنترل، مدیریت نیز صورت گیرد.

وی اعلام کرد که همچنان مشکلات آن سوی مرز وجود دارد و برخی از زائران که از مرز چذابه عبور کرده‌اند، وسیله نقلیه لازم جهت انتقال آنها به شهرهای مذهبی عراق وجود ندارد و افزود: تلاش می‌کنیم زائران را قانع کنیم که از پایانه‌های مرزی برگردند، اما وضعیت از ساعات قبل بهتر شده و اگر همکاری لازم صورت گیرد وضعیت بهتر می‌شود.

میراحمدی از زائرانی که در مسیر حرکت به سمت مرزهای خروجی کشور هستند خواست به شهرهای خود بازگردند و به هیچ وجه به سمت مرزها حرکت نکنند و افزود: مخاطرات غیرقابل پیش‌بینی برای زائران محتمل است که امیدواریم با همکاری زائران سلامتی خودشان و سایر زائران تأمین شود.

کمبود آب در نجف اشرف

وی از زائران ایرانی که در عراق حضور دارند نیز خواست که زودتر برنامه زیارتی خودشان را پایان دهند و تصریح کرد: سفر باید کوتاه و حداکثر پنج روز باشد و مدت ماندگاری در کربلا نیز نهایتاً یک روز باید باشد. با توجه به اخباری از سوی مسئولان و مقامات نجف ارسال می‌شود، در این شهر کمبود آب وجود دارد البته ما درصدد هستیم همانگونه که در تلاش برای حل مشکلات این سوی مرز هستیم، مشکلات آن سوی مرز را نیز حل کنیم.

رئیس ستاد مرکزی اربیعن افزود: به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و همچنین مشکلاتی که عزیزان عراقی در آن سوی مرزها دارند که بخشی از آن خارج از اراده آنها به وقوع می‌پیوندد، لازم است تصمیمات پیشگیرانه از مخاطرات احتمالی را جدی بگیریم تا بتوانیم با یک مدیریت صحیح وضعیت را سامان‌دهی کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha