کد خبر: 4088721
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

انعقاد تفاهم‌نامه میان ارتش و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور رؤسای دو مجموعه به امضا رسید.

انعقاد تفاهم‌نامه میان ارتش و دفتر تبلیغات اسلامی حوزهبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی – سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ تفاهم‌نامه همکاری میان دو مجموعه را امضا کردند.

این تفاهم‌نامه در زمینه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و تبلیغی در فضای حقیقی و مجازی و رسانه‌ای به امضا رسید که از جمله محورهای آن می‌توان به شناسایی و جذب طلاب مستعد و متخصص جهت بهره‌گیری در زمینه رشد و گسترش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی در ارتش و سازمان‌های وابسته، بهره‌گیری از شبکه توزیع محصولات فرهنگی دو دستگاه به منظور ارتقای سطح دسترسی مخاطبان به آثار و فرآورده‌های فرهنگی و دینی دو دستگاه، مشارکت در تولید برنامه‌های رادیو – تلویزیونی ارتش اشاره کرد.

همچنین طراحی و اجرای برنامه‌های مشترک پژوهش دینی و فرهنگی، تأمین و تولید و بهینه‌سازی محتوای علمی و آموزشی مبلغان فعال در سازمان، آموزش عقیدتی و سیاسی کارکنان ارتش، طراحی و اجرای دوره آموزشی ویژه مبلغان سازمان و کادر و خانواده آنان و سربازان، راه‌اندازی پویش‌های مختلف متناسب با رخدادهای فرهنگی و ترویج و آموزش معارف قرآن و اهل یبت(ع) و... از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی – سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این نشست تصریح کرد: از شنیدن این تعاملی که از امروز پایه‌گذاری خواهد شد، دوستان انقلاب خوشحال و دشمنان انقلاب ناخرسند خواهد شد و ما موظفیم به تبعیت از تدابیر حضرت آقا این تعاملات را در اوج خود داشته باشیم.

وی با بیان این که دفتر تبلیغات اسلامی امروز متفاوت از گذشته است، گفت: نقش امروز این نهاد حوزوی اثر بخش‌تر و اساسی‌تری شده است و به این ظرفیت‌های دفتر به شدت نیازمندیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این نشست تصریح کرد: در دور جدید و سوم مسئولیتی بنده در دفتر تبلیغات اسلامی، راهبرد اصلی ما تعاملات راهبردی با عرصه‌های مختلف حاکمیت و امتداد مسئله محوری دفتر در چرخه حکمرانی است، بدین جهت به سمت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف حاکمیتی گشوده هستیم تا بتوانیم وظیفه دینی و حوزوی خود را و ظرفیت موجود را در خدمت بخش‌های مهم نظام قرار دهیم و نقش و وظیفه تاریخی خود را به خوبی انجام دهیم.

وی افزود: بدون هیچ مبالغه‌ای، ارتش امروز مایه عزت و سربلندی ایران و نظام اسلامی است و یک نهادی است که جایگاه رفیع نزد مردم دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha