کد خبر: 4101374
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
آیت‌‎الله جوادی آملی خطاب به مسئولان:

بین مردم و نانشان فاصله نیندازید

آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفت: اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیافتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. اقتصاد یعنی نان مملکت، باید جلوی غارت‌ها و اختلاس‌های میلیاردی گرفته شود و مشکلات اقتصادی حل شود.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اسراء، مرجع تقلید شیعیان امروز در دیدار جمعی از اعضای مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بین امید و آرزو فرق است، «امید» آن است که فرد مقدماتی را فراهم کرده و منتظر نتیجه است. «آرزو» آن است که بدون مقدمه منتظر نتیجه است. کشاورزی که چیزی کاشته و منتظر باران است در حالت امید است اما کشاورزی که چیزی نکاشته و در آرزوی باران است، در حالت آرزوست!

ایشان در ادامه افزود: پیام حوزه را به عنوان راه‌حل به جامعه ارائه دهید. در مسائل مدیریتی، صرفا نصحیت کردن مسئولان کارساز نیست. نصیحت برای جوانانی است که راه را می‌دانند و بیراهه می‌روند، اما امور مدیریتی راه‌حل می‌خواهد نه نصیحت.

ایشان با اشاره به اهمیت صحیفه سجادیه ادامه داد: صحیفه سجادیه کتابی است که باید در کنار سجاده ما باشد. در دعاهای این کتاب از خدا می خواهیم «حسن الولایه» به ما بدهد، یعنی فرد بتواند کسانی که زیرمجموعه و تحت امرش هستند را خوب اداره کند. هر کسی در حوزه کاری خودش به نوعی والی است و باید «حسن الولایه» داشته باشد.

وی افزود: روایتی از پیامبر گرامی اسلام هست که خدایا بین مردم و نان آنها جدایی نیانداز، اگر بین مردم و نان مردم فاصله بیافتد دیگر خبری از دین نخواهد بود. اقتصاد یعنی نان مملکت، باید جلوی غارت‌ها و اختلاس‌های میلیاردی گرفته شود و مشکلات اقتصادی حل شود!

این مرجع تقلید افزود: رهبر اگر علی بن ابیطالب(ع) هم باشد، داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است، از آن طرف مجموعه مسئولان باید درست عمل کنند. کشور ما دارای امکانات فراوان خدادادی است، ما تقریبا یک درصد جمعیت جهان ولی ده درصد امکانات جهان را در اختیار داریم که باید با برنامه ریزی درست، وضعیت کشور را سامان داد.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر لزوم پاسداشت خون شهدا افزود: ما شهدایی داشتیم که در زمستان کردستان برای حفظ سنگرها آنقدر مقاومت کردند تا از سرما یخ زدند و به این شکل به شهادت رسیدند. این خون‌های پاک شهداء سرمایه‌های کشور هستند. علاوه بر این خود مردم هم سرمایه کشور و به تعبیر نهج‌البلاغه ستون دین هستند لذا باید به نیازهای مردم توجه کرد.​​​

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha