کد خبر: 4103805
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

گردهمایی معاونین فرهنگی صفوف جامعة المصطفی برگزار شد

گردهمایی معاونین فرهنگی صفوف جامعة المصطفی با حضور حجت الاسلام کریمی قدوسی، معاون فرهنگی تربیتی جامعةالمصطفی برگزار شد.

گردهمایی معاونین فرهنگی صفوف جامعة المصطفی برگزار شد

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی المصطفی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جعفر کریمی قدوسی، معاون فرهنگی جامعة المصطفی العالمیه در این دیدار که شامگاه 9 آذرماه برگزار شد، با تشکر از مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت، برگزاری این هم‌اندیشی را در استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های طرفین مفید دانست.

حجت‌الاسلام رئیسی‌زاده، معاون علمی تربیتی مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت به معرفی ساختار معاونت علمی تربیتی و فعالیت ادارات آموزشی(عربی و فارسی)، پژوهشی(انگلیسی، شبه‌قاره، لاتین) و امور فرهنگی و قرآن و حدیث(روسی، چینی و ترکی) پرداخت.

وی اقتضائات اجرایی دوره‌های آموزشی را بیان کرد و گفت: بهره‌گیری از اساتید زبان‌دان، برگزاری دوره با مشارکت دانشگاه‌های سایر کشورها، استفاده از ظرفیت‌های طلاب و فارغ‌التحصیلان، استفاده از انواع نرم‌افزارها، استمرار آموزشی و فرهنگی و استفاده از همیار ملیتی را از جمله این اقتضائات است.

معاون علمی تربیتی مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت با اشاره به آمار فعالیت‌های فرهنگی تربیتی این مؤسسه در شش‌ماهه نخست سال جاری خاطرنشان کرد: فعالیت‌های فرهنگی تربیتی مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی المصطفی در قالب بازدید از اماکن مذهبی، تاریخی، مراکز علمی فرهنگی، نشست‌های علمی فرهنگی باشخصیت‌های مهم کشوری، دیدار‌ها و مراسم‌ها و اردو‌های برون‌شهری برگزار می‌شود.

وی روخوانی و روان‌خوانی، تجوید مقدماتی، تجوید تکمیلی، تفسیر قرآن کریم، آموزش حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، صوت و لحن، آشنایی با علوم قرآن، آموزش سبک زندگی قرآنی، معارف تربیتی قرآنی، تاریخ تدوین قرآن کریم و داوری حفظ را از جمله برنامه‌های آموزشی قرآنی برشمرد.

در ادامه این نشست معاونین صفوف، پیشنهاداتی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های فارغ‌التحصیلان به‌صورت فردی و گروهی و فراگیران برای معرفی نخبگان جهت شرکت در دوره‌های آموزش‌های کوتاه‌مدت مطرح کردند و همچنین دیگر موضوعات دستور جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha