کد خبر: 4118225
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
آیت‌الله فاضل لنکرانی:

هدف دشمنان ایجاد تفرقه بین مسلمین است

آیت‌الله فاضل لنکرانی تاکید کرد: دشمنان اسلام از اول هدفشان این بوده است که بین مسلمین تفرقه ایجاد کنند تا کارهای خود را جلو ببرند که باید با جوانان صحبت کرد و آنان را از توطئه‌های شیطانی دشمنان آگاه کرد.

محمدجواد فاضل لنکرانیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی 9 بهمن در دیدار جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه کشور پاکستان که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد ضمن گرامی‌داشت ماه مبارک رجب و فرارسیدن دهه مبارکه فجر در سخنانی به تبیین برکات انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف در داخل و خارج از کشور پرداخت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: مهم‌ترین هدف انقلاب اسلامی ایران شناخت دقیق دین اسلام و معرفی و نشر معارف اهل بیت(ع) در میان بشریت بوده است، باید مشاهده کرد که قبل از انقلاب اسلامی چه نگاهی به دین بوده و چه برداشتی از آن می‌شده است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) یادآوری کرد: قبل از انقلاب اسلامی نگاه این بود که دین اسلام تنها یک‌سری دستورات و معارف فردی برای اشخاص دارد اما با انقلاب اسلامی مشخص شد که این دین برای همه عرصه‌های زندگی بشر تا قیامت دستورات دارد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی گفت: انقلاب اسلامی ایران تنها برای کنار زدن طاغوت و به دست آوردن قدرت نبود بلکه ملت ایران با این انقلاب نشان دادند که هزاران حقیقت مکتوم و مخفی فراموش شده در دین است که باید به عرصه اجتماع و زندگی بشر وارد شود.

این استاد حوزه در ادامه با اشاره به برتری اسلام و مسلمین اضافه کرد: قرآن کریم به ما یادآوری کرده است که ای مسلمانان اعم از شیعه و سنی نباید رئیس و حاکم شما از کفار باشد و آنها بر شما مسلط شوند و انسان باید توجه داشته باشد که تحت لوای چه حکومتی زندگی می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: شما مقایسه‌ای داشته باشید بین اسلام و سایر مکاتب که کدام برای بشر ارزش بیشتری قائل است، اسلام می‌خواهد تنها خدای متعال که خالق انسان باشد حاکم بر زندگی فردی و اجتماعی مردم باشد و به تبع آن حکومت الهی و دینی.

وی گفت: چرا دشمنان اسلام و انقلاب در دنیا به دنبال از بین بردن دین هستند؟ هدف آنان این است که بر همه دنیا مسلط شوند و دین را مانعی بزرگی بر سر مقاصد شیطانی خویش می‌دانند و لذا درصدد از بین بردن دین هستند و همچنین این اهانت به قرآن کریم نیز دراین راستاست.

آیت‌الله فاضل لنکرانی تاکید کرد: بسیاری از مسلمانان غافل هستند که اسلام در مورد حکومت چه نظراتی دارد و چه حکومتی طاغوت است و باید به آنان گفت که هر حکومتی که در مسیر خدای متعال نباشد قطعا طاغوت است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: امروزه برنامه دشمنان در ممالک اسلامی دین‌زدایی است مثلا نفت در بعضی کشور ها تحت نظر آمریکایی‌ها فروخته می‌شود و پول آن در خزانه آمریکا نگهداری می‌شود و مصرف آن هم تحت نظر آمریکاست، آیا این ذلت نیست؟

آیت‌الله فاضل لنکرانی ادامه داد: دشمنان اسلام از اول هدفشان این بوده است که بین مسلمین تفرقه ایجاد کنند تا کارهای خود را جلو ببرند که باید با جوانان صحبت کرد و آنان را از توطئه‌های شیطانی دشمنان آگاه کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امام خمینی(ره) و جانشین ایشان مقام معظم رهبری همواره به دنبال این بوده و هستند که به دنیا و مسلمانان بگویند اسلام یک دین جامع است و برای همه زوایای زندگی بشر دستور و برنامه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha