کد خبر: 4119221
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲

همایش بین‌المللی تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبر انقلاب برگزار شد

نخستین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

همایش بین‌المللی تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبرانقلاب در قم برگزار شد

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی المصطفی، نخستین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز 13 بهمن در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین علوی‌مهر، دبیر اجرایی همایش در سخنانی در مراسم به ارائه گزارشی از فرایند شرکت، ارسال و پذیرش مقالات پرداخت و اظهار کرد: در این همایش که با همکاری انجمن‌های علمی طلاب برگزار شد، ۴۵ چکیده مقاله دریافت و با توجه به سختگیری علمی صورت گرفته، 40 مقاله از سوی دبیرخانه دریافت شد که در نهایت 20 مقاله انتخاب و ۱۶ مقاله رأی نهایی و امتیاز لازم را کسب کرد.

وی با اشاره به دریافت مقاله به ۶ زبان فارسی، فرانسه، انگلیسی، عربی، اردو و آلمانی، از برگزاری ۱۵ پیش نشست ارائه مقاله در شهر‌های مختلف از جمله در استان‌های خراسان، زنجان، گلستان، اصفهان، فارس، تهران و بوشهر خبر داد.

همچنین، در ادامه این همایش، ۴ مقاله منتخب از سوی صاحبان آثار ارائه شد و از سوی حجج اسلام رضایی اصفهانی، علوی مهر، صدری و صفری مورد ارزیابی قرار گرفت.

مقاله «تحلیل قرآنی دفاع عزتمندانه براساس آیه نفی سبیل در مکتب امام خامنه‌ای» از سوی حجت‌الاسلام عبدالله جبرئیلی، مقاله «اندیشه‌های قرآنی دیپلماسی دفاعی(فرصت‌ها و تهدیدها) در مکتب امام خامنه‌ای» از سوی محمد امیری، مقاله «سنت امهال در مکتب دفاعی امام خامنه‌ای» توسط محمد عسکری ممتاز و مقاله «تحلیل قرآنی مدیریت رهبری بحران در اندیشه دفاعی امام خامنه ای» توسط میرزام الدین گادویف ارائه شد.

اجرای گروه تواشیح به مناسبت اعیاد رجبیه و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و تقدیر از صاحبان مقالات برتر، پایان بخش برنامه‌های این همایش بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha