کد خبر: 4218616
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۳

کاروان ویژه جانبازان عازم حج تمتع شد

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: کاروان ۹۰ نفره ویژه جانبازان راهی سرزمین وحی شدند.

به گزارش ایکنا، مراسم بدرقه کاروان حج تمتع ویژه جانبازان شب گذشته، ۶ خردادماه در هتل هویزه برگزار شد.

سید محمد میرکاظمی، سرپرست دفتر برنامه‌ریزی امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: کاروان ویژه جانبازان با همراهان و عوامل کاروان که در مجموع ۹۰ نفر را تشکیل می‌دهند، عازم سفر حج تمتع ۱۴۰۳ خواهند شد. مدت زمان حج تمتع کاروان ویژه جانبازان ۲۸ تا ۳۰ روز است و علاوه بر مراسم بدرقه، مراسم استقبال از زائران را نیز خواهیم داشت و در زمان ورودشان به ایران در فرودگاه امام خمینی(ره) از آنها استقبال خواهد شد.

وی افزود: کاروان ویژه جانبازان در حجج تمتع به معنی واقعی پیشانی حج هستند. اعزام کاروان جانبازان به حج تمتع ارزش‌های نظام را تبلیغ می‌کند و ما باید شأن، شکوه نظام و جانبازان عزیز را در این کاروان به نمایش بگذاریم؛ بنابراین کادری در خدمت جانبازان عزیز هستند، کادر ویژه‌ای است و امیدوارم بتوانند خدمات شایسته به جانبازان عزیز ارائه دهند.

تحقق سهمیه حج برای خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان

محمود پاکدل، معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم در خصوص شرایط اعزام جانبازان به حج تمتع اظهار کرد: مطابق ماده ۴۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، سازمان حج و زیارت باید هر ساله ۵ تا ۱۰ درصد سهمیه حجاج را به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان تخصیص دهد که امسال هم با تلاش معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران این موضوع محقق شد.

وی ادامه داد: تعدادی از جانبازان ما شرایط ویژه و خاصی دارند که باید در قالب یک کاروان خاص اعزام شوند. امروز کاروان ۹۰ نفره ویژه جانبازان که بیشتر این عزیزان جانبازان نخاعی هستند به همراه همراهانشان عازم این سفر معنوی هستند.

پاکدل اضافه کرد: امیدواریم همه ما خادم خوبی برای جانبازان باشیم، در این سفر معنوی احترامی که اعضای کاروان‌های ایرانی و خارجی به کاروان ویژه جانبازان دارند، بسیار متمایز است، زیرا اکثر مسلمانان کشورها برای گرفتن حاجت به این کاروان مراجعه می‌کنند و در حقیقت این عزیزان شهدای زنده هستند که چهل سال است روی ویلچر نشسته و اکنون با مستجاب شدن دعاهایشان عازم این سفر معنوی می‌شوند.

حضور جانبازان مدافعان حرم در حج

حجت‌الاسلام مرتضی قلیچ‌خانی، جانباز ۷۰ درصد از استان همدان که در سال ۱۳۹۵ در سوریه به مقام جانبازی نائل شده است در مراسم ویژه حج تمتع جانبازان گفت: اولین بار است که به سفر حج مشرف می‌شوم، بسیار خوشحالم که این توفیق نصیب من شد تا همراه خانواده به این سفر زیارتی بروم. بیشتر از آن هم به این دلیل خوشحالم که قرار است همراه‌ با جمعی به این سفر معنوی بروم که امید برآورده شدن حاجات به خاطر حضور این عزیزان بیشتر است و امیدوارم خداوند رحمان به برکت حضور آنان نگاه ویژه‌ای به ما هم داشته باشد.

وی افزود: یکی از بهترین اقدامات و خدماتی که بنیاد در حوزه ایثارگران داشته، تشکیل کاروان ویژه حج تمتع جانبازان است. به لحاظ شرایط خاص جانبازان خوشبختانه تمام مقدمات برای این عزیزان مهیا و برنامه‌ریزی شده که نشان‌دهنده حساسیت کار است و بنیاد نیز سالیان زیادی این تصمیم را اجرایی کرده که امیدواریم ادامه‌دار باشد.

مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران در انتهای این مراسم عازمان جانباز به حج تمتع را با اهدای گل و رد کردن از زیر قرآن کریم بدرقه کردند.

انتهای پیام
captcha