کد خبر: 3836229
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
موهبتی:
گروه سلامت ــ مديرعامل سازمان بيمه سلامت گفت: از زمان آغاز طرح نسخه‌نویسی الکترونیک تاکنون نزديک به ۸۰۰ هزار نسخه به صورت الکترونیکی برای بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت از طرف مؤسسات طرف قرارداد صادر و در ۲۵۰ بیمارستان، رسیدگی الکترونیکی به اسناد اجرا شده است.
۸۰۰ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده استبه گزارش ایکنا، به نقل از وبدا؛ طاهر موهبتى، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در حاشیه نشست هماهنگی و ارزیابی راهبرد‌ها و روش‌های اثربخش در خدمت الکترونیک سلامت که در استان گلستان برگزار شد، گفت: یکى از برنامه‌هاى سازمان بیمه سلامت این است که تا پایان امسال تعداد بیمارستان‌هایى که اسناد بسترى در آن‌ها به صورت الکترونیکى رسیدگى مى‌شود، به ۶۰۵ بیمارستان برسد.
 
وی درباره اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع الکترونیکی نیز بیان کرد: تعامل سازمان‌هاى بیمه‌گر مى‌تواند در اجراى نظام ارجاع الکترونیکى و پزشکى خانواده به عنوان یکى از تکالیف برنامه‌هاى توسعه کشور بسیار مؤثر باشد. قدر مسلم حضور سازمان نظام پزشکى، انجمن‌هاى علمى پزشکى و پزشکان در این مسیر تأثیر زیادى دارد.

موهبتی ادامه داد: در زمینه اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و پزشکی خانواده به جز زیرساخت‌های آی تی به تغییر رفتار و زیرساخت اجتماعی نیاز داریم. در این زمینه رسانه‌ها بسیار مؤثر هستند.
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: براساس قانون، اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده بر عهده وزارت بهداشت است، اما خریدار خدمات سلامت، سازمان‌های بیمه‌گر هستند. برای اجرای نظام ارجاع باید پرداخت‌ها مطلوب‌تر و به موقع‌تر باشد تا بخش خصوصی هم با این برنامه‌ها همراهی داشته باشند.

وی درباره نظم در پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در حال حاضر پرداختی سازمان بیمه سلامت به داروخانه‌ها به خردادماه ۹۸ رسیده و ۷۰ درصد مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز تا اردیبهشت‌ماه ۹۸ پرداخت شده است. از سال ۹۷ نیز به طور متوسط دو ماه و نیم بدهی به داروخانه‌ها و سه ماه بدهی به دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد.
 
موهبتی گفت: حدود چهار هزار میلیارد تومان بدهی از سال ۹۷ باقی مانده است و تلاش می‌کنیم با تخصیص‌هایی که دولت انجام می‌دهد، این بدهی‌ها را نیز پرداخت کنیم.

رییس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در زمینه نظام ارجاع، پرداخت به روز سازمان‌های بیمه‌گر بسیار مهم است و امیدواریم با کمک دولت و مجلس گام‌های مؤثری برداریم.

وی درباره تعداد بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت و هم‌پوشانی بیمه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار هم‌پوشانی بیمه‌ای میان بیمه سلامت و تأمین اجتماعی وجود داشت که دو میلیون هم‌پوشانی حذف شد و در حال حاضر حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار هم‌پوشانی با تأمین اجتماعی به علت وجود بیمه روستاییان است و دفترچه روستاییان هر پنج سال یک بار تعویض می‌شود. در نتیجه سالانه حدود ۵۰۰ هزار رفع همپوشانی دیگر هم انجام می‌شود. البته مهمتر از رفع همپوشانی این است که همپوشانی جدید ایجاد نشود و این کار در حال حاضر در دفاتر پیشخوان انجام می‌شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: