کد خبر: 3844336
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
گروه جامعه ــ معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به خدمات این نهاد به دانش‌آموزان تحت حمایت گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید، ۳۷۴ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد راهی مدارس سراسر کشور شدند.

۳۷۴ هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتندبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد؛ حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه ۳۷۴ هزار دانش‌آموز در سراسر کشور از خدمات کمیته امداد برخوردار هستند، افزود: از این تعداد ۱۵۲ هزار دانش‌آموز دختر و ۲۲۲ هزار دانش آموز پسر در مقاطع تحصیلی ابتدایی (دوره اول) تا متوسطه (دوره دوم) تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برای نخستین‌بار دانش‌آموزان پیش‌دبستانی خانواده‌های تحت حمایت نیز از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند، اضافه کرد: کمیته امداد به دانش‌آموزان پیش‌دبستانی بسته خدمتی به ارزش ۲۰۰ تا ۲۴۰ هزار تومان شامل کمک هزینه لوازم‌التحریر، کمک‌هزینه ایاب و ذهاب، کمک هزینه پوشاک و ... ارائه می‌دهد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد، کمک هزینه ثبت نام کتب درسی و کمک هزینه نخبگی را از دیگر خدمات این نهاد به دانش‌آموزان تحت حمایت دانست و یادآوری کرد: ارزش بسته خدمتی به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی اول تا مقطع متوسطه دوم بین ۳۰۰ تا ۷۲۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

خدرویسی با بیان اینکه ۱۳۴ هزار نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در مناطق محروم کشور سکونت دارند، گفت: دو هزار و 684 نفر از فرزندان خانواده‌های تحت حمایت بازمانده از تحصیل شناسایی شده‌اند که کمیته امداد در تلاش است با انجام حمایت‌های مالی و فرهنگی لازم، زمینه ادامه تحصیل این کودکان را نیز فراهم کند.

وی بر تعامل کمیته امداد با خیران تأکید کرد و افزود: مردم نیکوکار در تأمین نوشت‌افزار، کمک‌هزینه تحصیلی و دیگر احتیاجات تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت، یار و یاور کمیته امداد هستند و در همین راستا مرحله دوم جشن عاطفه‌ها از 10 مهرماه، در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: