کد خبر: 3854776
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
مشاور وزیر ارتباطات خبر داد:
گروه فناوری اطلاعات ــ‌ مشاور وزیر ارتباطات از تهیه پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی پدافند سایبری در حوزه ICT با هدف افزایش پایداری شبکه در مقابل تهدیدات خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از وزارت ارتباطات، صادق بیک‌پور، مشاور وزیر ارتباطات و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات یکی از اولویت‌های اساسی پدافند سایبری در حوزه ICT را تهیه پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات اعلام کرد و گفت: به همین منظور دو طرح افزایش پایداری شبکه ملی اطلاعات و بهسازی زیرساخت‌های حوزه ICT در برابر حوادث و تهدیدات، پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل با شعار «مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» برگزار می‌شود، گفت: فضای سایبر کشور یکی از سرمایه‌ها و دارایی‌های مهم، استراتژیک و حیاتی است که غفلت از پاسداری از آن، خسارات و صدمات سنگینی را برای نظام اسلامی به همراه دارد.

بیک‌پور افزود: با توجه به تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی عموم مردم از گستردگی و ویژگی‌های منحصر به فرد فضای مجازی و به همراه داشتن فرصت‌هایی بی نظیر و تهدید‌هایی نرم و مخرب، شناخت درست و مواجهه منطقی با آن ضرورتی انکارناپذیر است.

وی با اشاره به اهداف اصلی از نامگذاری و برگزاری هفته‌ای با عنوان پدافند غیرعامل، گفت: با پدافند غیرعامل به دنبال حفاظت از زیرساخت‌ها و دارایی‌های کشور و کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات هستیم.

رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: با تلفیق مولفه‌های قدرت و فرصت‌های موجود می‌توان قدرت ملی را افزایش داد و ارتقای بازدارندگی موجب پیشگیری از وقوع تهدیدات و کاهش هزینه‌های ناشی از آن می‌شود.

وی با اشاره به انتخاب شعار «مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید»، افزود: لزوم تقویت مقاومت در فضای سایبری، اهمیت بازدارندگی در فضای مجازی و همچنین نقش پدافند غیرعامل در رونق تولید و بهبود و توسعه اقتصاد، از دلایل انتخاب این شعار است.

مشاور وزیر ارتباطات به سیاست وزارت ارتباطات در بخش پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: بهبود فضای تعامل بین سازمانی در حوزه‌های مختلف ICT به نحوی که همه مکمل یکدیگر بوده و در نهایت به پایداری ارتباطات منجر شود، یکی از سیاست‌های اصلی این کمیته در وزارتخانه ارتباطات است. در همین حال هدایت، راهبری، هماهنگی و مدیریت متمرکز، رصد و پایش تهدیدات، ارتقای سطح آمادگی دستگاه‌های اجرایی، آموزش حرفه‌ای و تخصصی از دیگر مأموریت‌های اصلی کمیته پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: