کد خبر: 4000435
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور:
محمدهادی امین‌ناجی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه برای دانشجویان خانواده های شاهد وایثارگر برنامه های ویژه ای دارد که با حمایت دستگاه های ذیربط در دانشگاه اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، محمد هادی امین‌ناجی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در اجلاسیه کنگره شهدای دانشجویی دانشگاه پیام نور اظهار کرد: دوران دفاع مقدس یادآور تمام نیک مردی و جوانمردی است که یادکرد آن ایام وظیفه‌ای همگانی و همه زمانی است و برگزاری کنگره شهدای دانشجویی دانشگاه پیام نور نیز در همین راستا صورت می‎گیرد.

وی بیان کرد: ویژگی‌های بیش از 2 هزار و 900 روز دفاع از ایران و اسلام و مرز و ایمان در همگان نهادینه شده است و هر ساله باید برای گرامیداشت یاد شهیدان که که نماینده و نمایانگر رشادت و دلیرمردی آنان است، اهتمام و عزمی جدی داشته باشیم.

امین ناجی ادامه داد: مجریان و میزبانان زیادی برای برگزاری کنگره شهدای دانشجویی دانشگاه پیام نور در بوشهر تلاش کردند که در این راستا به یکایک آنهایی که در بوشهر و عرصه ملی وظیفه خود را در دانشگاه پیام نور، بنیاد شهید و وزارت علوم نقش آفرینی کردند باید دست مریزاد گفت.

وی با عنوان اینکه رویدادهای مهم و متعدد فرهنگی، قرآنی، مذهبی، فرهنگی هنری و ایثارگری در دانشگاه پیام نور با گستره ملی و بین‌المللی برگزار می شود افزود: یکی از این رویدادهای بزرگ کنگره شهدای دانشگاه پیام نور است.

وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور بعد دفاع مقدس آغاز به کار کرده اما هیچگاه خود را جدا از ارزش‌های ایثارگری و شهادت ندانسته است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی افزود: دانشگاه پیام نور در این راستا پذیرای 7 هزار و980 دانشجو از خانواده شهدا و ایثار گر است که باید مورد حمایت ویژه باشند و با هدف تقویت بنیه علمی آنها همگان براساس ظرفیت و توان خود کوشا باشیم.

وی افزود: برجستگان دانشجویان خانواده شهدا و ایثارگر در سه سال منتهی به 1400 مورد تکریم قرار گرفتند که این مهم به برکت خون شهیدان حاصل شده است.

امین ناجی اظهار کرد: در این زمینه برای سال تحصیلی جدید نیز باید در راستای خدمت به خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر وظایف گسترده و عالمانه‎ای تعریف کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور امسال برنامه‌های تحصیلی خود برای دانشجویان خانواده‌های شهید و ایثارگر مضاعف بر سه سال است و در کنگره‌های بعدی نیز باید شاهد پژوهش‌های علمی جامعه ایثارگری باشیم تا برای جاودانگی این ایثار و تلاش‌ها در عرصه علمی به عنوان دانشگاه ملی و دولتی نقش خود را ایفا کنیم.

وی با گرامیداشت شهدای دانشگاه پیام نور در عرصه مدافع از مرزها و حرم اهل بیت اظهار کرد: این دانشگاه تاکنون 73 شهید در عرصه دفاع از حرم اهل بیت، ولایت و مرزها تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: