کد خبر: 4029400
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲

چاپ دوازدهم جلد اول کتاب «تفسیر آموزشی قرآن کریم (معانی واژه‌ها و ساختارها)» اثر سیدمحمدرضا صفوی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

 کتاب «تفسیر آموزشی قرآن کریم» به چاپ دوازدهم رسیدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، چاپ دوازدهم جلد اول کتاب «تفسیر آموزشی قرآن کریم (معانی واژه‌ها و ساختارها)» اثر سیدمحمدرضا صفوی در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب در 316 صفحه منتشر شد.

از جمله ضرورت‌ها در حوزه تدوین کتاب، ارائه متنی آموزشی از تفسیر قرآن بر پایه‌های مختلف حوزوی است، با این هدف که دانش‌پژوهان با گذراندن مراحل پیش‌بینی شده به رتبه‌ای از علم تفسیر دست یابند که بر استخراج حقایق قرآن توانا شوند.

با توجه به این امر بایسته، اثر حاضر شکل گرفت که در دو مجلد کلمات هر آیه تحلیل و معانی و ساختار آنها تبیین و بر مبنای آن‌ها معنای آیه ارائه و بر حسب نیاز تفسیری کوتاه بیان می‌شود.

مطالب کتاب از منابع معتبر و اصیل استخراج شده و به گونه‌ای نگاشته شده که هم با سطح علمی دانش‌پژوهان همخوان بوده و هم نیاز به استاد احساس شود. فراگیری این دو جلد دانش‌پژوه را بر شناخت عمده کلمات قرآن و دریافت معانی و تحلیل آنها توانا می‌سازد و او را برای رسیدن به هدف نهایی یاری می‌کند.

در این اثر تلاش شده است تا همه مطالب بازگو شده به الفاظ قرآن و ساختار جملات آیات مستند باشد و از تأویل آیات و توضیح آنها بر خلاف ظاهرشان پرهیز شود. مستندات این تفسیر در لغت و سایر مسائل ادبی منابع اصیل و معتبر است.

این اثر تفسیر متناسب با سطح علمی دانش‌پژوهان قرآنی تدوین یافته است و در هر مرحله همگام با ارتقای علمی آنان متن تفسیری نیز ارتقا می‌یابد تا مطالب ارائه شده نه فراتر از سطح علمی مخاطب باشد و نه فروتر از سطح آنها.

علاقه‌مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: