کد خبر: 4064918
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
آیت‌الله العظمی وحید خراسانی: 

حجاج برای فرج و سلامتی امام زمان(عج) دعا کنند

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی تأکید کرد: حجاج در این سفر برای فرج و سلامتی امام زمان(عج) زیاد دعا کنند. 

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله العظمی وحید خراسانی، در دیدار اعضای بعثه گفت: این سفر یک سفر عادی نیست؛ سفر به خانه‌ خداست و زائران و مسافران این سفر، ضیوف و مهمانان الله هستند.

وی در ادامه با تأکید بر دقت در راهنمایی حجاج و بیان احکام حج، افزود: سعی کنید با حوصله و دقت پاسخ مردم را بدهید. از پاسخ و حل مشکلات حجاج خسته نشوید که کار شما همین است.

آیت‌الله وحید خراسانی با اشاره به خطبه امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه که «واختار من خلقه سمّاعا اجابوا الیه دعوته و صدقوا کلمته» (خداوند سبحان از میان انسان‌ها، شنوندگانی را برگزید که دعوت او را برای حج اجابت کنند و کلماتش را تصدیق کنند)، اظهار کرد: شما به این سفر دعوت شده‌اید. به حجاج بگویید همت کنند و ثواب حج‌شان را به یکی از ائمه‌ی هدی علیهم السلام هدیه کنند. این اکسیر احمر است!

ایشان در ادامه با اشاره به غربت ائمه بقیع(ع) و لزوم شناساندن آن بزرگواران به زائران مدینه بیان کرد: با پای برهنه به زیارت بقیع بروید که آن‌جا عرش خداست. ملائکه‌ آسمان بال‌هایشان را فرش قدم‌هایتان می‌کنند.

ایشان در پایان، همه‌ حجاج را به کثرت دعا برای سلامتی و فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه و رفع گرفتاری از تمامی مردم توصیه کرده و گفت: به حجاج بگویید در این سفر، چه در مدینه، چه در خانه‌ خدا و چه در صحرای عرفات، برای فرج و سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه زیاد دعا کنند. ان‌شاءالله شما و حجاج دیگر با دعای مستجاب و حج مقبول در صحت و سلامت بر می‌گردید.

پیش از این دیدار گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و پیش روی بعثه، محضر ایشان ارائه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :