کد خبر: 4065295
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶

برگزاری مهرواره «بانور» ویژه بانوان شریکةالامام

عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت از برگزاری مهرواره «بانور» خبر داد و گفت: این مهرواره، ویژه بانوان شریکةالامام و بانوان فعال مساجد و کانون‌های فرهنگی، با هدف حل مسائل حوزه خانواده، از روز عید قربان کلید خواهد خورد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد هدایت،  جلسه هفتگی واحد بانوان بنیاد هدایت به صورت آن‌لاین و با حضور راهیاران شبکه شریکةالامام با هدف تبیین مهرواره «بانور» برگزار شد.

مریم زادقاسمی، عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت، در این جلسه ضمن قدردانی از راهیاران استانی برای تلاش در جهت راه‌اندازی شبکه راهیاری و شبکه شریکةالامام، به تبیین مهرواره بانور پرداخت و گفت: این مهرواره با موضوع خانواده، ویژه بانوان شریکةالامام برگزار می‌شود و خانواده بهترین موضوعی بود که می‌شد برای این مهرواره انتخاب کرد؛ چراکه این موضوع از جمله موضوعاتی است که زنان می‌توانند در آن نقش‌آفرینی کنند و بیشتر گره‌های این حوزه می‌تواند به دست بانوان گشوده شود.

وی با اشاره به تأثیرگذاری بانوان در مسائلی همچون جمعیت، افزود: ورود زنان در مسئله جمعیت می‌تواند گره‌گشا باشد و از آنجایی که مخاطب عمده مسائل حوزه خانواده، زنان هستند، بدون دخالت این قشر، این مسائل به سختی حل خواهند شد.

زادقاسمی با بیان اینکه انجام یک کار ملی در گرو بررسی دقیق ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های مناطق مختلف است، اظهار کرد: برای انجام چنین کاری باید از گروه‌هایی که در میدان هستند و متناسب با نیازمندی‌های مناطق در حال فعالیت هستند، کمک گرفت و برای تقویت آنان تلاش کرد.

وی ادامه داد: اولین گام، شناسایی و تشکیل شبکه شریکةالامام است؛ لذا تصمیم گرفته شد با برگزاری این مهرواره، کاری برای این شبکه تعریف شود تا به وسیله آن یک انگیزه مضاعف در افراد ایجاد شود و جریانی اتفاق بیفتد تا کمک کند که شبکه به صورت کامل شناسایی شود.

عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت، مهمترین هدف این مهرواره را ایجاد انگیزه فعالیت در همسران امامان عنوان کرد و گفت: شناسایی و توانمندسازی شبکه شریکةالامام و تلاش برای سالم‌سازی محیط خانواده و فعال‌سازی ظرفیت زنان برای حل مسائل حوزه خانواده از دیگر اهداف مهم برگزاری این مهرواره است.

وی همچنین، تقویت شبکه راهیاری را یکی دیگر از اهداف برگزاری مهرواره بانور اعلام و بیان کرد: در این مهرواره تلاشی که از سوی راهیاران در شناسایی و راه‌اندازی شبکه شریکةالامام صورت می‌گیرد، بدون شک موجب رشد و تقویت شبکه راهیاری نیز می‌شود.

زادقاسمی به بخش دیگر مهرواره بانور نیز اشاره و عنوان کرد: ممکن است تعدادی از بانوان شریکةالامام وجود داشته باشند که در حال حاضر شرایط انجام کار میدانی را نداشته باشند؛ اما بانوان توانمندی هستند که زندگی تبلیغی را نیز تجربه کرده‌اند، این افراد قشر ارزشمندی هستند که ممکن است روایت‌های خواندنی از زندگی تبلیغی خود داشته باشند، لذا برای این دسته از بانوان نیز در سایت مهرواره بانور بخشی به نام خاطره‌نویسی طراحی شده تا خاطرات خود را در آن ثبت کرده و به اشتراک بگذارند.

وی همچنین، از حضور بانوان فعال مساجد و کانون‌های فرهنگی در این مهرواره خبر داد و گفت: حضور چنین افرادی در کنار بانوان شریکةالامام، می‌تواند حس رقابت را برای افراد ایجاد کند و مهرواره را به میدانی برای یک مسابقه جدی تبدیل کند و به همین دلیل قرار است این دسته از بانوان نیز در مهرواره بانور امکان ثبت مسئله داشته باشند.

عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت با اشاره به تشکیل گروهی پنج نفره از بانوان ستادی و راهیاران منطقه‌ای جهت تبیین مهرواره در استان‌های مختلف، تصریح کرد: کل کشور بین این پنج گروه تقسیم‌ خواهد شد تا جلساتی با حضور آنان در استان‌های مختلف طراحی شود تا این افراد راهیاران را برای تبیین دقیق این مهرواره برای شبکه شریکةالامام و ترغیب آنان برای شرکت در آن یاری کنند.

زادقاسمی با اشاره به مراحل مختلف شرکت در این مهرواره اذعان کرد: مرحله اول انتخاب مسئله است؛ افرادی که مایل به شرکت در مهرواره هستند، می‌توانند از روز عید قربان با مراجعه به سایت، مسئله مورد نظر خود را انتخاب و ثبت کنند و سپس، فرصتی برای حل مسئله برای آنان در نظرگرفته خواهد شد و مدتی پس از آن گزارش عملکرد خود در حل این مسائل و نتایج آن را ارسال می‌کنند و سپس، ارزیابی در سطح شهرستان و استان انجام می‌گیرد و فهرست منتخبان استانی جهت انتخاب منتخبان ملی برای ما ارسال می‌شود.

وی همچنین، اضافه کرد: قرار است نفرات برتر این مهرواره در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی معرفی و از آنان تجلیل شود.

عضو دفتر امور بانوان بنیاد هدایت همچنین، از وجود واحد پشتیبانی سایت خبر داد و گفت: شرکت‌کنندگان در حین برگزاری مهرواره می‌توانند با برقراری ارتباط با واحد پشتیبانی، پاسخ سؤالات احتمالی خود را دریافت کنند.

زادقاسمی همچنین، بیان کرد: پوستر مهرواره بانور فردا و در جلسه هیئت‌امنای بنیاد هدایت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلغیات اسلامی رونمایی خواهد شد.

وی در پایان جهت تبیین دقیق این مهرواره برای راهیاران شهرستانی و بانوان شریکةالامام، بر مطالعه دقیق طرح‌نامه مهرواره بانور تأکید کرد و از راهیاران، شناسایی و ترغیب بانوان شریکةالامام برای شرکت در این مهرواره را خواستار شد.

مهرواره «بانور» ویژه بانوان شریکةالامام و بانوان فعال مساجد و کانون‌های فرهنگی، با هدف حل مسائل حوزه خانواده، از روز عید قربان کلید خواهد خورد و افراد واجد شرایط می‌توانند از این تاریخ به ثبت مسئله خود و سپس، حل آن اقدام کنند. قرار است نفرات برتر این مهرواره در ماه ربیع‌‎الاول معرفی شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha