کد خبر: 4067958
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

تخصیص امتیاز نخبگی به منتخبان هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۱

بنیاد ملی نخبگان، امتیاز فعالیت نخبگی را به منتخبان هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۱ تخصیص می‌دهد.

رویداد هکاتون ۱۴۰۱

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رویداد هکاتون ۱۴۰۱ با موضوع «مراجعه به کتابخانه‌ها» به عنوان یک رویداد رقابتی مسئله محور در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد. هکاتون بازی‌های جدی، یک رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که با هدف ایده پردازی و تجربه ساخت بازی جدی برگزار می‌شود.

هکاتون بازی‌های جدی که به طور همزمان در شهر‌های تهران، تبریز و اصفهان برگزار می‌شود، سال گذشته نیز به‌عنوان یک رویداد رقابتی مسئله‌محور، تبدیل به بخشی از طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان شد و با حمایت مادی این بنیاد و اعطای امتیاز فعالیت نخبگی به برگزیدگان، فرصتی ویژه برای شرکت‌کنندگان فراهم آورد.

این رویداد همچون سال گذشته پس از تأیید شورای راهبری بنیاد ملی نخبگان در طرح شهید بابایی مصوب شده است و بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۴۰۱ نیز امتیاز فعالیت نخبگی را به منتخبان این رویداد تخصیص می‌دهد.

بر این اساس به اعضای تیم‌های برنده عنوان رتبه اول ۳۰ امتیاز، برنده عنوان رتبه دوم ۲۵ امتیاز و برنده عنوان رتبه سوم ۲۰ امتیاز فعالیت نخبگی اعطا می‌شود. همچنین بر اساس اعلام بنیاد ملی نخبگان، به شرط تلاش تیم‌های منتخب برای تولید و تجاری‌سازی محصولِ هکاتون، امکان افزایش امتیاز فعالیت نخبگی تا سقف ۲ برابر وجود دارد.

رویداد هکاتون بازی‌های جدی در ششمین دوره جایزه بازی‌های جدی با هدف افزایش مراجعه به کتابخانه‌ها و با حمایت کتابخانه‌های عمومی کشور به‌عنوان طراح مسئله این رویداد، هفته آخر شهریور ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. همچنین یک دوره آموزشی توانمندسازی با موضوع بازی‌وارسازی(گیمیفیکیشن) برگزار خواهد شد که پیش‌شرط حضور در بخش هکاتون و دریافت امتیاز نخبگی است.

ششمین رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۱(SeGaP۲۰۲۲) پاییز امسال به میزبانی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. زمان دقیق ارسال آثار، ثبت‌‎نام، برگزاری و لینک‌های ثبت‌نام در هر یک از سه بخش رویداد در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha