کد خبر: 4077293
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
سعیدی اعلام کرد:

آغاز رزمایش گروه‌های جهادی تخصصی در مناطق عشایری

مسئول سازمان بسیج عشایری گفت: رزمایش تابستانی خدمات‌رسانی به مناطق عشایری با شعارمحوری «خدمت بی‌منت در کنار عشایر» و با رمز «یا ابا عبدالله الحسین(ع)» در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج عشایری، احمد سعیدی، مسئول بسیج عشایری کشور اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی هر کشور، تأمین ابعاد مختلف امنیت از جمله امنیت اقتصادی و غذایی است، در کشور ما جامعه عشایر خط مقدم جنگ اقتصادی و تأمین امنیت غذایی هستند و باید همه نهادها و سازمان‌ها کمک کنند تا این قشر مولد بتواند در این عرصه به بهترین شکل ایفای نقش کند.

سعیدی افزود: رویکرد کلان سپاه و بسیج مردم‌داری و مردم‌یاری است و اعزام گروه‌های جهادی به مناطق کم‌برخوردار یکی از برنامه‌های بسیج در راستای این رویکرد است، لذا در این رزمایش کلیه اقشار بسیج و سپاه‌های استانی با محوریت مناطق هدف عشایری، حضور فعال دارند.

وی در ادامه با اشاره به عرصه‌های مختلف خدمات‌رسانی به عشایر گفت: در این مرحله از رزمایش در عرصه‌های خدمات معیشتی، بهداشتی درمانی، زیرساختی، عمرانی، آموزشی فرهنگی، بهره‌وری دام، ویزیت، درمان و واکسیناسیون دام خدمات‌رسانی انجام می‌شود.

مسئول بسیج عشایری کشور با اشاره به خسارت‌های حاصل از سیل به عشایر گفت: سیل خسارات زیادی به زندگی عشایر، از جمله دام که مهم‌ترین سرمایه اقتصادی عشایر است وارد کرده، لذا سازمان‌های متولی به دنبال برآورد این خسارات و پیگیری تصویب طرح‌های حمایتی از عشایر در دولت محترم باشند. سازمان بسیج عشایری نیز از ابتدای سیل، با اعزام گروه‌های جهادی در کنار عشایر بوده و در این رزمایش نیز در حد توان خدمات خود را به عشایر سیل‌زده گسترش خواهد داد.

سعیدی در پایان گفت: در مرحله اول این رزمایش، گروه‌های جهادی تخصصی در بیش از ۵۲۰ منطقه عشایری، اقدام به خدمات‌رسانی می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha