کد خبر: 4087716
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵

بررسی تفکر اخلاقی نزد فلاسفه غربی در خانه اخلاق‌پژوهان جوان

موسسه خانه اخلاق‌پژوهان جوان در روزهای ۱۳ و ۱۴ مهرماه امسال سومین دوره از مدرسه‌های اخلاق خود را با موضوع تفکر اخلاقی نزد فلاسفه غربی برگزار خواهد کرد.

مدرسه پاییزه اخلاقبه گزارش ایکنا، موسسه خانه اخلاق‌پژوهان جوان در روزهای ۱۳ و ۱۴ مهرماه سومین دوره از مدرسه‌های اخلاق خود را با موضوع تفکر اخلاقی نزد فلاسفه غربی برگزار خواهد کرد.

مدارس اخلاق عنوان دوره‌های فشرده آموزشی خانه اخلاق‌پژوهان است که به صورت فصلی و در 4 نوبت برگزار می‌شود. مدرسه پائیزه متمرکز بر بررسی آرای فلاسفه اخلاق، خصوصا فیلسوفانی است که در فضای فارسی زبان کمتر بدان‌ها پرداخته شده است.

«اخلاق برای نوآموزان» عنوان مدرسه زمستانه است که تاکنون دو دوره آن برگزار شده است. در مدرسه بهاره، تراث اخلاقی مسلمانان بازخوانی شد و در مدرسه تابستانه حوزه‌های نوظهور اخلاق کاربردی به مخاطبان معرفی شده است.

هدف خانه اخلاق‌پژوهان در این دوره‌ها این بوده است تا زمینه آشنایی دقیق‌تر و عمیق‌تر طلاب و دانشجویان را با حوزه اخلاق و فلسفه اخلاق فراهم کند.

مدرسه پائیزه خانه اخلاق، به دنبال معرفی اندیشه اخلاقی فیلسوفان بزرگی است که به اندیشه اخلاقی آنها کمتر از دیگران توجه شده است. برخی از این فیلسوفان متعلق به دوران باستان و برخی دیگر، متعلق به دوره معاصر هستند، اما علاقه‌مندان می‌توانند از زبان اساتید متخصص هر یک، با اندیشه اخلاقی آنها به‌طور مختصر، آشنا شوند.

اساتیدی که این دوره میزبان آن‌ها خواهد بود خوانشی به تفکر فلاسفه غربی خواهند داشت که شامل؛ سید جمال‌الدین میرشرف الدین (چهار دوره تفکر اخلاقی در غرب)، زهرا خزاعی (مایکل اسلوت)، محسن جوادی (ویلیام وین رایت)، سید حسن اسلامی (پیتر سینگر)، مهدی اخوان (دیوید راس)، مینو حجت (برنارد ویلیامز) و  جواد حیدری (تامس نیگل) و امیرحسین خداپرست (لیندا زگزبسکی) است.

مدرسه اخلاق پاییز 1401 نیز مانند دوره‌های گذشته، در دو نوبت صبح و عصر و در قالب هشت جلسه یک ساعت و نیمه، میزبان اساتید برجسته حوزه اخلاق و فلسفه اخلاق است. 

با توجه به برگزاری حضوری این دوره، ظرفیت برای شرکت‌کنندگان محدود است. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک https://ethicshouse.ir/madares-al-akhlaq وارد صفحه رویداد شده و فرم ثبت نام را در انتهای این صفحه تکمیل کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha