کد خبر: 4097830
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶
رئیس جدید جهاددانشگاهی:

فعالیت‌های جهاددانشگاهی در جهت رفع نیازهای مردم باشد

حسن مسلمی نائینی بیان کرد: فعالیت‌های جهاددانشگاهی باید علمی و کاربردی و در جهت رفع نیازهای مردم و جامعه انجام شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، حسن مسلمی نائینی، رئیس جدید جهاددانشگاهی دوشنبه ۱۶ آبان‌ماه در اولین روز کاری با حضور در جلسه هیئت رئیسه این نهاد که با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و رئیس پیشین این نهاد برگزار شد، گفت: خوشحالم بعد از 30 سال دوباره در خدمت جهادگران عزیز جهاددانشگاهی هستم.

رئیس جهاددانشگاهی در ادامه به جلسه‌اش با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: در این جلسه رئیس جمهور تأکید داشتند که جهاددانشگاهی باید در جهت حل مشکلات کشور و به‌ویژه انجام امور بر زمین‌مانده‌ای که سایر دستگاه‌ها سراغ آن نرفته و یا نمی‌روند برود.

وی با بیان اینکه کارها باید در جهاددانشگاهی بر اساس دو ویژگی دانشگاهی و جهادی باشد، گفت: امیدوارم با کمک دوستان جهاددانشگاهی بتوانیم این مهم را به سرانجام برسانیم.

مسلمی نائینی با تقدیر از حمایت‌های رهبر انقلاب از جهاددانشگاهی و بیان اینکه ایشان همیشه از جهادگر فقید مرحوم کاظمی آشتیانی نام می‌برند، گفت: همان‌گونه که دکتر دهقانی فیروزآبادی نیز اشاره کردند، امیدوارم در حوزه‌های دیگر علوم انسانی، فنی و مهندسی و ... بتوانیم دستاوردهای جهاددانشگاهی را معرفی کنیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به سوابق همکاری‌های خود با جهاددانشگاهی گفت: چه در زمانی که 30 سال پیش در جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان و چه در زمانی که سال‌های گذشته با جهاددانشگاهی واحد تهران در پروژه تولید لوله‌های نفت همکاری داشتم، این نهاد در اموری آستین بالا می‌زند که دیگران سراغ آن نرفته‌اند.

رئیس جهاددانشگاهی با تأکید مجدد از اینکه امیدوارم بتوانیم سخنان رهبر انقلاب در رابطه با جهاددانشگاهی را به‌عنوان الگو سرلوحه کار قرار دهیم، گفت: رئیس‌جمهور محترم نیز تأکید دارند که فعالیت‌های جهاددانشگاهی باید علمی و کاربردی و در جهت رفع نیازهای مردم و جامعه انجام شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که حمایت دکتر دهقانی فیروزآبادی در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از این نهاد ادامه داشته باشد.

یادآور می‌شود، در این مراسم حکم انتخاب دکتر مسلمی نائینی به‌عنوان رئیس جهاددانشگاهی که به امضای رئیس جمهور رسیده است، توسط دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری قرائت و به وی اهدا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha