کد خبر: 4102817
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
عبدالحسین کلانتری:

تقویت فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در انتظار حمایت دولت و مجلس است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: اگر توجه ویژه ای نشود و همچون گذشته بدون ردیف بودجه مشخص، خواستار این باشیم که فعالیت فرهنگی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پیگیری بشود به نظر می‌رسد کماکان باز هم با مشکلات مواجه خواهیم بود و این می‌طلبد که حمایت ویژه از جانب دولت و مجلس صورت بگیرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری، در جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی که در سالن جلسات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد با اشاره به شرایط کشور گفت: بیش از هر زمانی احساس می‌شود که نیازمند راه و رسم و شیوه شهدا هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ضمن ارائه تحلیلی از التهابات اخیر افزود: طیف‌های گوناگون مردم، به رسم و سیره شهدا و ایثارگران و جهادگران علمی و مدافعان حریم ولایت وابسته و ارادتمندند، چرا که از جنس خودشان هستند. توده مردم با این راه و رسم، انس داشته و دارند و بر ماست به گونه‌ای شهدا را معرفی کنیم که دستخوش تنازعات نشوند.

کلانتری در ادامه گفت: سرنخ‌هایی عیان شده که دشمن درصدد است شهدا را منحصر به یک گروه خاص کند لذا باید تلاش شود در راهیان نور امسال این شمولیت حفظ شود و برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که تمامی گروه‌ها را بیش از سابق تحت پوشش خود قرار دهد.

وی افزود: امسال کار دشواری را داریم چرا که ضرورت کار تربیتی و فرهنگی بیشتر خودش را در کشور نشان داده است البته این موضوع، ضرورت توجه بیشتر مسئولان محترم را به موضوع حمایت از فعالیت‌ها دوچندان می‌کند.

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: باید متذکر شویم که اگر بناست بر همین روال پیش برود و تخصیص اعتبارات، همچون گذشته اتفاق بیفتد یقینا مسائل فرهنگی عدیده‌ای خواهیم داشت. این گونه فعالیت‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری جدی و توجه ویژه در لایحه بودجه که در حال تنظیم است، دارد. اگر توجه ویژه‌ای نشود و همچون گذشته بدون ردیف بودجه مشخص، خواستار این باشیم که فعالیت فرهنگی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پیگیری بشود به نظر می‌رسد کماکان با مشکلات مواجه خواهیم بود و این می‌طلبد که حمایت ویژه از جانب دولت و مجلس صورت بگیرد تا بتوانیم با مشارکت گروه‌های دانشجویی برنامه‌های موثری را اجرایی نماییم.

کلانتری ضمن تشکر از تمامی ارکان قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی در عملیات رویداد عظیم اربعین حسینی و اقدامات صورت گرفته در خصوص کنگره ملی شهدا افزود: انتظار داریم دانشگاه‌های کشور در شکل‌گیری قرارگاه استانی علم الهدی و برگزاری کنگره‌های استانی شهدای دانشجو اهتمام ویژه­‌ای داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همانگونه که تحول انقلابی در ساختار فرهنگی کشور و همچنین فعالیت جهادی از جمله مطالبات رهبر معظم انقلاب است امیدواریم راهیان نور در مقیاس دانشگاه ها تحول جهادی داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha