کد خبر: 4103087
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
هاشمی گلپایگانی خواستار شد:

هیئت اندیشه‌ورز برای پیگیری امر به معروف تشکیل شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور خواستار تشکیل هیئت اندیشه‌ورز دستگاه‌های اجرایی از سوی روحانیون و ائمه جماعت این دستگاه‌ها برای پیگیری امر به معروف و نهی از منکر شد و تأکید کرد: یکی از شعبه‌های اندیشه‌ورزی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی را باید روحانیون که کارشناسان دین هستند، تشکیل دهند.

به گزارش ایکنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در نشست تخصصی ائمه جماعت شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی و حاکمیتی کشور، مطالبه گری در بحث امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف ذاتی روحانیون دانست و گفت: روحانیون و ائمه جماعت، امر به معروف و نهی از منکر را از دستگاه‌های اجرایی مطالبه کرده و اگر فریضتین در این دستگاه‌ها به حاشیه رفته آن را احیا کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، مطالبه‌گری را نیاز هر جامعه‌ای دانست و با یادآوری این نکته که قرآن نیز دستور می‌دهد گروهی باید مطالبه‌گر باشند، گفت: گاهی برخی از مدیران و مسئولان، امر به معروف و نهی از منکر را دخالت در مباحث مدیریتی می‌دانند لذا روحانیون در جهت رفع این برداشت اشتباه تلاش کنند.

وی یکی دیگر از خواسته‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از ائمه جماعت دستگاه‌های اجرایی را در گام نخست برگزاری منظم جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر و در گام دوم پیگیری مطالبات مطرح شده در این شورا دانست.

هاشمی گلپایگانی بیان کرد: عملکرد برخی از مدیران دستگاه‌ها به گونه‌ای است که گویا اعتقادی به امر به معروف و نهی از منکر ندارند لذا روحانیون باید پیگیری کنند چرا فریضتین در این دستگاه‌ها جدی گرفته نمی شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از مهمترین وظایف روحانیون به ویژه ائمه جماعت دستگاه‌های اجرایی کشور را شناساندن معروفات مفقود شده و منکرات ایجاد شده آن دستگاه و اولویت بندی آن‌ها برشمرد و اظهار کرد: معروفات و منکرات هر دستگاه بر اساس وظایف، اختیارات، اقتضائات و ملاحظات قابل شناسایی و پیگیری است.

وی از روحانیون دستگاه‌ها خواست که با تحرک بیشتری ضمن تبیین معروفات فراموش شده و منکرات به وجود آمده، آن‌ها را اولویت‌بندی کرده و با ارائه راهکارهای عقلایی در پی اجرای فریضتین در دستگاه محل خدمت باشند.

هاشمی گلپایگانی همچنین خواستار تشکیل هیئت اندیشه‌ورز دستگاه‌های اجرایی از سوی روحانیون و ائمه جماعت این دستگاه‌ها برای پیگیری امر به معروف و نهی از منکر شد و تأکید کرد: یکی از شعبه‌های اندیشه‌ورزی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی را باید روحانیون که کارشناسان دین هستند، تشکیل دهند تا ضمن تبیین ابعاد مختلف امر به معروف برای عملیاتی شدن آن وارد میدان شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha