کد خبر: 3828077
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
در گردهمایی مدیران حوزه روابط عمومی جهاددانشگاهی؛
گروه دانشگاه - رئیس جهاددانشگاهی در چهارمین گردهمایی مدیران حوزه روابط عمومی این نهاد با قدردانی از عنایت ویژه مقام معظم رهبری به این نهاد در سخنان اخیر ایشان در دیدار با ائمه جماعات، گفت: همه سخنان رهبر معظم انقلاب سنجیده است و ما خدا را شاکریم که این توفیق را به ما داده تا کار‌های شایسته‌ای انجام دهیم که مورد لطف ایشان قرار بگیرد. اکنون و پس از عنایت مقام معظم رهبری به جهاددانشگاهی، مسئولیت ما بیشتر و سخت‌تر شده است.
قدردانی رئیس جهاددانشگاهی از سخنان رهبری/ مسئولیت ما بیشتر و سخت‌تر شده استبه گزارش ایکنا؛ چهارمین گردهمایی سراسری مدیران و فعالان حوزه روابط عمومی جهاددانشگاهی سراسر کشور امروز پنج‌شنبه، ۲۷ تیرماه، با حضور سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، ابوالقاسم رئیسی، مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی، علیرضا زجاجی، مدیرکل حوزه ریاست و مشاور رئیس جهاددانشگاهی، سیدمحمدجواد شوشتری، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و جمعی از مدیران و مسئولان روابط عمومی‌های این نهاد در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، طی سخنانی در این گردهمایی ضمن قدردانی از عنایت ویژه مقام معظم رهبری به جهاددانشگاهی در دیدار دو روز گذشته با ائمه جماعات، بیان کرد: همه سخنان رهبر معظم انقلاب سنجیده است و خدا را شاکریم که این توفیق را به ما داده تا به راهی برویم و کار‌های شایسته‌ای انجام دهیم که مورد لطف ایشان قرار بگیرد. اکنون و پس از عنایت مقام معظم رهبری به جهاددانشگاهی، مسئولیت ما بیشتر و سخت‌تر شده است. در عالی‌ترین سطح از اعتبار میان مسئولان، جهاددانشگاهی جایگاه ویژه‌ای دارد و ما باید از این فرصت و اعتمادی که به این نهاد وجود دارد استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تلاش ما در دفتر مرکزی این است که طرح‌های هدفمند به ثمر بنشیند و توقعات رهبری را برآورده کنیم. در این میان روابط عمومی نقش اساسی در برقراری ارتباط مناسب میان درون و بیرون سازمان دارد. همچنین این حوزه نقش مناسبی در ایجاد فضایی خوب میان اعضای درون سازمان دارد. اعضای روابط عمومی همواره مشاوری امین برای مدیران واحد‌های سازمانی جهاد بوده و نیز امین پرسنل جهاد هستند.
قدردانی رئیس جهاددانشگاهی از سخنان رهبری/ مسئولیت ما بیشتر و سخت‌تر شده است

طیبی با بیان اینکه روابط عمومی هم علم و هم هنر است، افزود: رسالت اصلی جهاددانشگاهی را الگوسازی توان کشور در رسیدن به پیشرفت و نهایتاً ایجاد خودباوری در نسل جوان و شکوفا شدن استعداد‌ها می‌دانیم. وظیفه روابط عمومی در این عرصه برنامه‌ریزی برای اجرای اهداف جهاددانشگاهی است. کار روابط عمومی‌ها پس از تحقق اهداف آغاز می‌شود و آن حوزه اطلاع‌رسانی و خبررسانی است. ارتباط خوب با رسانه‌ها، خبرنگار‌ها، صداوسیما، چاپ کاتالوگ و بروشور و مستند کردن توانمندی‌ها و برندسازی و رسیدگی به وبسایت‌ها از دیگر وظایف روابط عمومی‌های این نهاد است. ارتباط خوب با رسانه‌های خبری جهاددانشگاهی مهم و مطلوب است که رسانه‌های ما به خوبی دستاورد‌های جهاد را به نمایش بگذارند.
همه سخنان رهبر معظم انقلاب سنجیده است و خدا را شاکریم که این توفیق را به ما داده تا به راهی برویم و کار‌های شایسته‌ای انجام دهیم که مورد لطف ایشان قرار بگیرد. اکنون و پس از عنایت مقام معظم رهبری به جهاددانشگاهی، مسئولیت ما بیشتر و سخت‌تر شده است. در عالی‌ترین سطح از اعتبار میان مسئولان، جهاددانشگاهی جایگاه ویژه‌ای دارد و ما باید از این فرصت و اعتمادی که به این نهاد وجود دارد استفاده کنیم.

وی گفت: انتظار دیگر، اطلاع‌رسانی درباره توانمندی‌های واحد‌های سازمانی است. یکی از بحث‌های ما در جهاددانشگاهی این است که حتی اگر نتوانیم در یک استان فعالیت جدی و شاخصی داشته باشیم، دستاورد‌های خوب دیگر واحد‌های استانی را مورد توجه قرار دهیم و آن‌ها را اطلاع‌رسانی کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی همچنین خطاب به مدیران و معاونان بیان کرد: خوب است که به صورت دوره‌ای از ظرفیت‌های خبرگزاری‌های ایکنا، ایسنا و سیناپرس استفاده کنید و مصاحبه‌ها و صحبت‌های دوره‌ای و هدفدار با این رسانه‌ها انجام دهید. این باید جزء برنامه‌های واحد‌های روابط عمومی جهاددانشگاهی باشد.

وی افزود: این روزها تخریب‌های رسانه‌ای علیه نهاد‌ها و شخصیت‌های علمی زیاد شده است. این فضا‌ها باید به خوبی رصد و اطلاع‌رسانی صحیحی انجام شود. در این راستا افزایش سواد رسانه‌ای سازوکار مناسب و مؤثری است.

همچنین طیبی گفت: جهاددانشگاهی نهادی است که با خواست جمعی از اعضای خود آن راه‌اندای شده است. با این حال، نظام اجرایی کشور علی‌رغم اینکه هر سال می‌بیند که بر فعالیت دانش‌بنیان تأکید داریم، اما این نهاد هنوز نتوانسته جایگاه خوب و قدرت مانوری برای افزایش و تأمین منابع درآمدی خود داشته باشد. در حال تلاش برای تثبیت جایگاه جهاددانشگاهی و اثبات توانمندی جهاددانشگاهی به مسئولان و مدیران عالی‌رتبه کشور هستیم.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است، گفت: ما خود را به صورت کامل در متن بیانیه می‌بینیم و قریب به ۳۰ سال به صورت حرفه‌ای در حوزه علم و فناوری ورود کرده‌ایم. معتقدیم یکی از روش‌های تحقق بیانیه گام دوم، استفاده از دستاورد‌های جهاددانشگاهی است.

طیبی در پایان افزود: اشتراک و انتقال تجربه‌های موفق در حوزه اطلاع‌رسانی، راهکار خوبی برای پیشرفت روند کار واحد‌های روابط عمومی این نهاد است. همچنین افکارسنجی در هدایت مدیران سازمانی واحدها، راهکار مؤثر دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۶
0
0
هر انسانی به ویژه فرهیختگان در علوم مختلف باید برای کشورشان بکوشند، دانشگاه مسیر درست را می رود و ارتباط صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و نوبنیان برای خودکفایی کشور و اقتصاد بهتر و ساختن کشور است و علم راه خداشناسی است و فردا روز شیطان که ادعای تسلط بر جهان را دارد نباید بتواند بگوید در خودکفایی برای تولید مواد خام اولیه ی کارخانجات تلاش نکنید،
در طب و داروسازی و رادیودارو و کشاورزی و علوم پایه پیشرفت نکنید، پس چه کنیم، بنشینیم تا استثمار شویم و بازار فروش شما باشیم. ایران باید در همه ی زمینه ها پیشرفت کند و مطالبه گر پیشرفت باشد که علم تحریم ناپذیر و سبب عزت کشور است و دیدن آینده ی روشن در گروی ارتباط صنعت و دانشگاه و مراکز علمی و نوبنیان است که همه تلاش کنند تا ایران را به تعالی برسانند و نهالهای کاشته شده ی ایران به ثمر بنشیند که حمایت از علوم مختلف مورد تایید و تاکید شجره ی طیبه ی حضرت زهرا (س)، بوده و است و خواهد بود، پس ما خودمان چه چیز کم داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: