کد خبر: 3832829
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
گروه حوزه‌های علمیه ــ چهارمین شماره از فصلنامه علمی اختصاصی دانش‌ها و آموزه‌های قرآن و حدیث، منتشر شد.

چهارمین شماره فصلنامه «دانش‌ها و آموزه‌های قرآن و حدیث» منتشر شدبه گزارش ایکنا، در چهارمین شماره این مجله مطالبی از جمله نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛ فرصت‌ها و چالش‌ها (گزارشی تحلیلی از نمایشگاه سی و دوم)؛ برخی از وجوه معنایی واژه «کفر» در ترجمه‌های آقایان بهبودی، صادقی تهرانی، مجتبوی و مکارم شیرازی مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین بررسی تاریخ و متن دعای «عدیله»، سیر مطالعه حدیث شیعه (به صورت فهرستی و نموداری)، بازه زندگی زرتشت میان 8600 سال اختلاف، روشی برای ارتقای درس «تاریخ تحلیلی تفسیر شیعه» از دیگر موضوعات این شماره از فصلنامه است.

شعور موجودات در قرآن و روایات (تکلیف موجودات، چیستی و مراتب آن) همچنین «ارکان اربعه» فراتر از توثیق دو مقاله دیگری است که در این شماره به بحث گذاشته شده است.

این مجله نگاشته‌های علمی را در 24 قالب مختلف چاپ می‌کند همچنین امکان انتشار نگاشته‌های عربی، مقالات پیوسته و یادداشت‌های آزاد قرآنی و حدیثی هم در این فصلنامه علمی وجود دارد.

تارنمای مجله به نشانی www.majaleh-a.ir و رایانامه به آدرس majaleh.d.a@gmail.com در دسترس بوده و آماده جذب نگاشته‌های علمی نویسندگان است. 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: