کد خبر: 3844293
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
گروه حوزه های علمیه – معاون آموزشی جامعةالمصطفی(ص) با اشاره به «تحول آموزشی در راستای گام دوم انقلاب اسلامی» به‌عنوان شعار سال تحصیلی جدید جامعه‌‌المصطفی(ص)، از آیین آغاز سال تحصیلی جدید این مجموعه حوزوی بین‌المللی در سال جدید با حضور و سخنرانی آیت‌الله حسین نوری همدانی در روز پنج‌‎شنبه، چهارم مهرماه، خبر داد.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمید جزایری، امروز دوشنبه، یکم مهرماه، در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: فعالیت‌های آموزشی المصطفی(ص) از 23 شهریور آغاز شده، اما به دلیل اینکه برخی از واحدهای آموزشی المصطفی(ص) خارج از ایران هستند، سال تحصیلی برخی از مراکز از دو ماه گذشته آغاز شده است.

وی اضافه کرد: 50 هزار دانش‌پژوه فعال در رشته‌های فقه، اصول، تفسیر، حدیث، تاریخ، علوم تربیتی، اقتصاد، حقوق، مدیریت، زبان و فرهنگ با بیش از 15 گرایش مختلف تحصیل می‌کنند.

معاون آموزشی جامعةالمصطفی(ص) با اشاره به اینکه نظام آموزشی این مجموعه با نظام آموزشی حوزه‌های علمیه هماهنگ است، تصریح کرد: جامعةالمصطفی(ص) در بیش از 120 رشته مقطع در مراحل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو پذیرفته است که برخی از این رشته‌ها برای نخستین‌بار در مراکز آموزشی حوزوی دنبال می‌شوند.

دانش‌پژوهان المصطفی(ص) از 130 ملیت

وی در بخش دیگری از گزارش خود به شعار سال تحصیلی جدید در المصطفی(ص) اشاره کرد و افزود: «تحول آموزشی در راستای گام دوم انقلاب اسلامی» به‌عنوان شعار سال تحصیلی جدید جامعه‌‌المصطفی(ص) است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: دانش‌پژوهان المصطفی(ص) از 130 ملیت از مذاهب مختلف هستند و این مجموعه در نقاط مختلف دنیا شعبات و مراکز مختلفی دارد که طرح تحول در سایر این مراکز دنبال می‌شود.

جزایری ادامه داد: در قالب طرح تحول از 120 گرایش موجود به بیش از 400 رشته و گرایش ارتقا خواهیم یافت تا بتوانیم بخش قابل توجهی از نیازهای دانش‌پژوهان با مذاهب مختلف را پاسخ‌گو باشیم.

وی پرداختن به تحصیلات تکمیلی و تقویت کیفی و کمی مقاطع ارشد، دکتری و سطح پنج را از جمله اهداف المصطفی(ص) برشمرد و ادامه داد: در سال دو هزار نفر از نخبگان کشورهای مختلف جذب می‌شوند و دوره‌های آموزشی مورد نیاز را سپری می‌کنند.

400 رشته گرایش و مقطع

جزایری با بیان اینکه آموزش مجازی در المصطفی(ص) با تحول و رشد جدی روبرو است، عنوان کرد: اکنون قوی‌ترین آموزش مجازی در جامعةالمصطفی(ص) دنبال می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌پژوهان المصطفی(ص) سفیر ایران اسلامی در نقاط مختلف دنیا هستند، گفت: مراسم آغاز سال جدید تحصیلی این مجموعه با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی پنج‌شنبه، چهارم مهرماه، برگزار می‌شود.

معاون جامعةالمصطفی(ص) العالمیة از نشر عدالت به‌عنوان پیام اصلی دین نام برد و تأکید کرد: المصطفی(ص) نهادی علمی است با توجه به مباحث عقلانیت، معنویت و عدالت‌خواهی به‌عنوان نیازهای اصلی جهان اسلام کار خود را دنبال می‌کند.

وی از حضور 3 هزار استاد و عضو هیئت علمی در جامعةالمصطفی(ص) یاد کرد و گفت: بغیر از ایران اسلامی در بیش از 130 کشور پذیرش مستقل داریم و بر اساس مجوز وزارت علوم تا 20 درصد مجاز هستیم دانشجوی ایرانی بپذیریم که تاکنون این ظرفیت پر نشده است.

جزایری با اشاره به اینکه 100 واحد نیز تحت لیسانس المصطفی(ص) فعالیت دارند، بیان کرد: 20 واحد زیر مجموعه جامعةالمصطفی(ص) در ایران فعالیت دارند که دو واحد از آن‌ها در گرگان و سنندج ویژه اهل سنت است.

وی همچنین در ادامه طرح تحول آموزشی جامعةالمصطفی(ص) گفت: ان شاءالله طی برنامه‌ریزی انجام شده درصدد هستیم تا 5 سال آینده از 120 رشته گرایش و مقطع به 400 رشته گرایش و مقطع دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: