کد خبر: 3873787
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
گروه حوزه‌های علمیه ــ در دیدار امیرعلی امام جمعه شهیدی، سفیر جدید ایران در موریتانی با رئیس جامعةالمصطفی، ظرفیت‌های المصطفی برای ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به جهانیان و رفع نیازهای فرهنگی موریتانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی ضمن خوشامدگویی به وی و تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تأکید بر رسمیت داشتن فعالیت‌های جامعةالمصطفی، ابراز کرد: مدارک و رشته‌های جامعةالمصطفی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به حضور رسمی جامعةالمصطفی در بسیاری از کشورها، سیاست این نهاد بین المللی را تقریبی، وحدت‌آفرین و با توجه به مصالح امت اسلامی برشمرد و تصریح کرد: تنوع ملیتی دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی در سراسر عالم کم‌نظیر است.
وی از ظرفیت‌های دانشگاه مجازی المصطفی و مؤسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت الحکمه سخن گفت و با اشاره به گستره آموزش زبان فارسی در جامعةالمصطفی اظهار کرد: تاکنون، به همت جامعةالمصطفی صدها هزار نفر زبان فارسی را فراگرفته‌اند که عملکرد بی‌بدیلی در این عرصه به شمار می‌رود.
عباسی در بخش دیگری از سخنانش، خاطرنشان کرد: سیاست جامعةالمصطفی شفافیت و رسمیت در فعالیت‌هاست. هیچ یک از مؤسسات و مراکز وابسته به المصطفی در داخل و خارج کشور، فعالیت غیررسمی ندارند. جامعةالمصطفی از نگاه محدود مذهبی، ملیتی، قومیتی و... به دور بوده و فارغ از این مسائل، به مصالح امت اسلامی می‌اندیشد.
در ادامه، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در موریتانی، با اشاره به سوابق خویش در عرصه‌های گوناگون، از تمایل رئیس جمهور این کشور برای ارتباط با ایران سخن به میان آورد.
امیرعلی امام جمعه شهیدی ضمن اشاره به شرایط اقلیمی موریتانی، حساسیت‌های موجود در این کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر نماینده جامعةالمصطفی به صورت مقطعی یا مناسبتی در موریتانی حضور داشته باشد، می‌تواند در رفع نیاز‌های فرهنگی جامعه مسلمانان کشور مزبور مؤثر باشد.
وی، در ادامه، از ریاست موریتانی بر گروه ۵، شامل کشور‌های ساحل اقیانوس اطلس و عضویت آن در جامعه عرب سخن گفت و این موارد را از ابعاد اهمیت موریتانی توصیف کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: