کد خبر: 3927891
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
کتاب «کرونا در دایره پرسمان» به همت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی تألیف و در انتشارات بوستان کتاب عرضه شد.

کتاب «کرونا در دایره پرسمان» منتشر شدبه گزارش ایکنا، با توجه به سؤالات مکرر هموطنان عزیز پیرامون بیماری اخیر، مهم‌ترین پرسش و پاسخ‌ها پیرامون این بیماری که در قالب نرم‌افزاری اندرویدی تولید شد و برای استفاده بیشتر محققان در قالب کتاب «کرونا در دایره پرسمان» توسط انتشارات بوستان کتاب در اختیار مردم عزیز قرار گرفت.

با شیوع ویروس کرونا، جهان با پدیده‌ای شگفت، پیچیده و چالش‌برانگیز مواجه شد؛ این بیماری جدید در مدت نسبتاً کوتاهی به دل‌مشغولی مشترک و بلکه نگرانی و ترس مشترک انسان‌ها در مناطق مختلف تبدیل شد، نگرانی‌هایی که در موارد بسیاری خطرناک‌تر از خود بیماری بود؛ در بحبوحه این مسئله، کارکردهای دین و انتظار بشر از دین، چونان یک پرسش برای مردمان رخ نمود که می‌بایست پاسخی درخور می‌یافت.

این کتاب، مجموعه‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌هایی درباره همه‌گیری ویروس کرونا و نقش دین در کارزار بحران است که به کوشش مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی سامان یافته است. کتاب «کرونا در دایره پرسمان»، سؤالات پربسامد مرتبط با بیماری کرونا را در قالب پرسش و پاسخ عرضه کرده است.

در این کتاب تیم محتوایی بخش مکتوب مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی با همکاری سایر بخش‌های این مرکز، جدیدترین سؤالات مربوط به این موضوع را جمع‌آوری کرده و از بین پرسش‌های مطرح شده، سؤالات منتخب از جنبه‌های مختلف اخلاقی، تاریخی، حدیثی، کلامی، احکامی، قرآنی و مشاوره‌ای متناسب با نیازهای روز جامعه را ارائه کرد.

پاسخ‌ها در دو قالب اجمالی و تفصیلی ارائه و منابع استفاده شده در پاسخ‌ها در این کتاب در پی نوشت ذکر شده است که علاوه بر ایجاد اطمینان بیشتر برای پرسش‌کننده، برای محققین هم بسیار مفید و مؤثر است.

پیش‌تر نیز نرم‌افزار «پرسش‌های کرونا» به همت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در اسفندماه ۹۸ عرضه شده بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: