کد خبر: 3962264
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
برنامه هفتگی حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها هر روز با اجرای برنامه‌های نیایشی دنبال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم و محافل هفتگی حرم مطهر از ۱۴ تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ شامل نیایش صبحگاهی، سخنرانی قبل از اذان ظهر، زیارت نامه خوانی بعد از نماز ظهر، سخنرانی قبل از اذان مغرب و مراسم بعد از نماز عشاء اعلام شد.

بر اساس این گزارش، نیایش صبحگاهی روز‌های شنبه و یکشنبه از سوی حجت‌الاسلام سید‌مهدی محمدی، روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه از سوی حجت‌الاسلام مهدی جوشقانیان و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه از سوی حجت‌الاسلام محمداسماعیل خورشیدی قرائت خواهد شد و در روز جمعه مراسم قرائت دعای ندبه با سخنرانی حجت‌الاسلام اخوی و قرائت دعای جواد برزگر خواهد بود.

مراسم سخنرانی قبل از نماز ظهر در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها از شنبه هفته جاری تا جمعه به ترتیب از سوی حجت‌الاسلام رسول‌پور و حجج اسلام والمسلمین آمره، مهدیان، زینتی، عباس‌زاده، حسینی صدر و باقری دوین برگزار خواهد شد.

همچنین زیارت‌نامه حضرت معصومه سلام الله علیها از شنبه تا پنج‌شنبه همه روزه بعد از نماز ظهر و عصر در شبستان امام خمینی‌(ره) حرم مطهر از سوی آقایان محمد چراغی، حجت‌الاسلام بهرامی، حسینی، عباسپور مطلق مقدم، حسین فروغی و حجت‌الاسلام حسینی سرشت خوانده می‌شود.

مراسم قبل از نماز مغرب نیز از شنبه تا چهارشنبه با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین سعادتفر، سمیعیان، سعیدی سبزواری، مهدوی‌نیا و سید‌حسین آقامیری، روز پنجشنبه محفل انس با قرآن کریم و روز جمعه برنامه زمزم مهدویت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین فؤادیان خواهد بود.

مراسم بعد از نماز عشاء نیز از شنبه تا جمعه با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین میرشفیعی، فرحزاد، حسینی قمی، نظری منفرد، مؤمنی، پناهیان و همتی خواهد بود و علاوه بر آن سه‌شنبه شب دعای توسل از سوی هیئت جانبازان، پنج‌شنبه شب قرائت دعای کمیل از سوی مهدی سلحشور و قرائت زیارت جامعه کبیره از سوی حجت‌الاسلام شهیدی برگزار خواهد شد.

همچنین از شنبه تا جمعه هر شب از ساعت ۲۱ الی ۲۲ مناجات شعبانیه در حرم مطهر با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی و قرائت دعای مهدی سلحشور قرائت می‌شود.

یادآور می‌شود، برنامه‌های رسانه‌ای حرم مطهر در هفته جاری شامل پخش مناجات شعبانیه هر شب ساعت ۱ بامداد از شبکه استانی نور و ۱ ساعت به اذان صبح از شبکه افق و پخش برنامه خانه‌های فاطمی از حرم مطهر بعد از نماز عصر با موضوع صلوات شعبانیه از شبکه قرآن و معارف سیما خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: