کد خبر: 3964837
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۶
همزمان با ماه مبارک رمضان، رساله‌ نماز و روزه مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌‌قدر، آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف به کوشش انتشارات انقلاب اسلامی به زیور طبع آراسته شد.
ارسلا// رساله نماز و روزه آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شدبه گزارش ایکنا، این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی است، انعکاس دهنده‌ جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سه باب مهم فقهی نماز، روزه و اعتکاف است. 
 
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده‌نویسی مسایل آن است به گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان‌پذیر شده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسایل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.
 
در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسایل شرعی کمک می‌کند. 
 
همچنین در بیان برخی مسایل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله‌های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است. 
 
یادآور می‌شود، رهبر انقلاب این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام کرده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.
 
همچنین، این اثر در 160 صفحه و در قطع رقعی جهت استفاده‌ عموم مؤمنین و مقلدین رهبر معظم انقلاب منتشر شده است و از هفته آینده علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها، در پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی به نشانی book-khamenei.ir عرضه می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: