کد خبر: 3969037
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
شناخت انتشاراتی‌های جهان سبب می‌شود که از آخرین کتاب‌ها و نگارش‌ها در رشته‌ها و موضوعات مختلف مطلع شویم. سیدمجدی نبوی به همین مناسبت در یادداشتی به معرفی 180 انتشارات مطرح در جهان پرداخته است.

انتشاراتی‌های مختلفی در جهان وجود دارد که شناخت آنها به دلایل مختلفی مفید فایده است؛ برای مثال شناخت انتشاراتی‌های جهان سبب می‌شود که از آخرین کتاب‌ها و نگارش‌ها در رشته‌ها و موضوعات مختلف مطلع شویم. انتشاراتی‌های جهان معمولا یک وب سایت مخصوص به خود دارند که در آن، یا به معرفی کتاب و یا به فروش کتاب اقدام می‌کنند و با مراجعه به سایت آن ها می‌توان از آخرین کتابهای منتشرشده آن انتشارات مطلع شد.

برخی از انتشاراتی‌ها کتاب‌ها را بر اساس موضوع، دسته‌بندی کرده اند که راه دستیابی به کتب را راحت‌تر می‌کند علاوه بر این با جست و جو در سایت هریک از انتشاراتی ها، می‌توان کتاب در حیطه مورد نظر را پیدا کرد.

یکی دیگر از فواید شناخت انتشاراتی‌های معتبر جهان این است که محققان با شناخت آن ها، می‌توانند کتاب‌ها و نگارش های خود را جهت چاپ به آن ها ارسال کنند. بنابراین ضروری است تا انتشاراتی‌های جهان بر اساس موضوع به محققان هر رشته‌ای معرفی شوند تا آن‌ها بتوانند بهتر از اطلاعات و کتابهای منتشر شده در جهان استفاده کنند.

برخی وب‌سایت‌ها نیز اقدام به معرفی انتشاراتی‌های جهان می‌کنند یکی از این وب‌سایتها «publishersglobal» به آدرس https://www.publishersglobal.com است. در این وب‌سایت، تاکنون بیش از 22870 انتشاراتی از 132 کشور معرفی شده‌اند. این انتشاراتی‌ها بر اساس کشور، موضوع و زبان قابل رؤیت است.

علاوه بر وب‌سایت‌هایی مانند «publishersglobal» که برای معرفی انتشارات های جهان وجود دارد، فهرستی آماده شده که در آن بیش از 180 انتشاراتی معتبر و علمی جهان به همراه وب سایتشان معرفی شده است. در ادامه این فهرستی ارائه می‌شود.

    1. ABC-Clio https://www.abc-clio.com/
    2. Academic Press https://www.elsevier.com/books-and-journals/academic-press , https://www.elsevier.com/books-and-journals
    3. Academic Studies Press https://www.academicstudiespress.com/
    4. Academica Press http://www.academicapress.com/
    5. Adam Matthew Digital https://www.amdigital.co.uk/
    6. Alexander Street https://alexanderstreet.com/
    7. Allen Press https://www.allenpress.com/
    8. Allied Publishers http://www.alliedpublishers.com/
    9. Amalion https://www.amalion.net/en/
    10. American Book Company (1996) https://americanbookcompany.com/
    11. American Chemical Society https://www.acs.org/content/acs/en.html
    12. American Psychological Association https://www.apa.org/
    13. ANU Press https://press.anu.edu.au/
    14. Arena (Australian publishing co-operative) http://www.arena.org.au/
    15. Ashgate Publishing ashgate.com
    16. Baishideng Publishing Group https://www.wjgnet.com/
    17. Bedford/St. Martin's https://www.macmillanlearning.com/college/us
    18. Bentham Science Publishers https://benthamscience.com/
    19. Bepress https://bepress.com/
    20. Berg Publishers http://www.bergpublishers.com/
    21. Berghahn Books https://www.berghahnbooks.com/
    22. BioMed Central https://www.biomedcentral.com/
    23. BioOne http://www.bioonepublishing.org/
    24. Bioscientifica https://www.bioscientifica.com/
    25. Bloomsbury Publishing https://www.bloomsbury.com/uk/
    26. BMJ (company) https://www.bmj.com/company/
    27. Boydell & Brewer https://boydellandbrewer.com/
    28. Brill Publishers https://brill.com/
    29. Brunswick Books http://www.brunswickbooks.ca/
    30. Caister Academic Press http://www.caister.com/
    31. Cambria Press http://www.cambriapress.com/
    32. Cambridge University Press https://www.cambridge.org/
    33. Cambridge Scholars Publishing https://www.cambridgescholars.com/
    34. Carl Hanser Verlag https://www.hanser.de/
    35. Carl Heymanns Verlag https://www.wolterskluwer.com/de-de
    36. Carolina Academic Press https://cap-press.com/
    37. Channel View Publications https://www.channelviewpublications.com/
    38. Chemistry Central chemistrycentral.com
    39. CNKI https://oversea.cnki.net/index/
    40. Cold Spring Harbor Laboratory Press https://www.cshlpress.com/
    41. College Publications http://www.collegepublications.co.uk/about/
    42. Copernicus Publications https://www.publications.copernicus.org/
    43. CRC Press https://www.routledge.com/
    44. CSIRO Publishing https://www.publish.csiro.au/
    45. Cuvillier Verlag cuvillier.de
    46. De Gruyter degruyter.com
    47. Deutscher Verlag der Wissenschaften
    48. Dove Medical Press dovepress.com
    49. Dunedin Academic Press https://www.dunedinacademicpress.co.uk/
    50. DVV Media Group dvvmedia.com
    51. Schweizerbart www.schweizerbart.com
    52. EBSCO Information Services ebsco.com
    53. EDP Sciences https://www.edpsciences.org/en/
    54. Educational Publishing Foundation https://www.apa.org/
    55. Edward Elgar Publishing https://www.e-elgar.com/
    56. Edwin Mellen Press https://www.mellenpress.com/
    57. ELife Sciences Publications https://elifesciences.org/
    58. Elsevier elsevier.com
    59. Emerald Group Publishing https://www.emeraldgrouppublishing.com/
    60. EMS Press https://ems.press/
    61. Flat World Knowledge https://catalog.flatworldknowledge.com/
    62. Freund Publishing House
    63. Future Medicine futuremedicine.com
    64. Gallaudet University Press http://gupress.gallaudet.edu/
    65. Gorgias Press https://www.gorgiaspress.com/
    66. Gotland Museum https://www.gotlandsmuseum.se/
    67. Greenbranch Publishing https://www.greenbranch.com/
    68. L'Harmattan https://www.harmattan.fr/groupeharmattan/
    69. Hachette https://www.hachette.com/en/homepage/
    70. Harrassowitz Verlag https://www.harrassowitz-verlag.de/DEU/index.ahtml
    71. HarperCollins https://www.harpercollins.com/ http://archiveswest.orbiscascade.org/ark:/80444/xv72943
    72. Hayden-McNeil https://haydenmcneil.com/
    73. Henry Holt and Company https://henryholt.com/
    74. Hindawi (publisher) https://www.hindawi.com/
    75. Hogrefe Publishing Group https://www.hogrefe.com/eu/
    76. Humana Press https://www.springer.com/humana
    77. Ieee https://www.ieee.org/
    78. Inderscience Publishers https://www.inderscience.com/
    79. Informa https://www.informa.com/
    80. InteLex Past Masters http://www.nlx.com/home
    81. International Medical Press https://www.intmedpress.com/
    82. International Universities Press iup.com
    83. IOP Publishing https://ioppublishing.org/
    84. IOS Press https://www.iospress.nl/
    85. Islamic Texts Society https://its.org.uk/
    86. Íslenzk fornrit https://hib.is/
    87. Ivyspring International Publisher https://www.ivyspring.com/
    88. Jacobs Publishers https://jacobspublishers.com/
    89. JMIR Publications https://www.jmir.org/
    90. John Benjamins Publishing Company https://www.benjamins.com/content/home
    91. John Donald (imprint) https://birlinn.co.uk/
    92. Jones & Bartlett Learning http://www.jblearning.com/
    93. Karger Publishers https://www.karger.com/
    94. Königshausen & Neumann https://www.verlag-koenigshausen-neumann.de/
    95. Kowsar Publishing https://sites.kowsarpub.com/kowsar/
    96. Landes Bioscience https://taylorandfrancis.com/
    97. Language Science Press https://langsci-press.org/
    98. Legenda (imprint) http://www.mhra.org.uk/legenda/
    99. Libertas Academica https://us.sagepub.com/en-us/nam/insights-journals
    100. Lippincott Williams & Wilkins https://shop.lww.com/
    101. Litwin Books, LLC https://litwinbooks.com/
    102. E. Sharpe https://www.routledge.com/
    103. Maney Publishing https://taylorandfrancis.com/
    104. McGraw Hill Education https://www.mheducation.com/
    105. Martinus Nijhoff Publishers https://brill.com/page/ImprintsandTrademarks/imprints-and-trademarks
    106. Mary Ann Liebert https://www.liebertpub.com/
    107. MDPI https://www.mdpi.com/
    108. The Medical Letter, Inc. https://secure.medicalletter.org/subTML
    109. Medknow Publications https://www.medknow.com/
    110. Men's Studies Press http://www.mensstudies.info/
    111. Mettler & Salz
    112. Mkuki na Nyota https://mkukinanyota.com/
    113. Mohr Siebeck https://www.mohrsiebeck.com/en
    114. NASW Press https://www.socialworkers.org/ https://www.naswfoundation.org/
    115. Nature Research https://www.nature.com/nature-portfolio
    116. Nauka (publisher) https://naukapublishers.ru/ https://www.libnauka.ru/
    117. Naukova Dumka http://www.ndumka.kiev.ua/
    118. Nova Science Publishers http://novapublishers.com/
    119. Canadian Science Publishing https://cdnsciencepub.com/
    120. OMICS Publishing Group https://www.omicsonline.org/about.php
    121. Omohundro Institute of Early American History and Culture https://oieahc.wm.edu/
    122. Open Court Publishing Company https://cricketmedia.com/open-court-publishing/
    123. OpenPsych https://openpsych.net/
    124. Ovid Technologies https://www.wolterskluwer.com/en/solutions/ovid?utm_landingPage=https://www.wolterskluwer.com/de-de&utm_prevPage=https://en.wikipedia.org/
    125. Oxford University Press https://global.oup.com/?cc=ir
    126. Palgrave Macmillan https://www.palgrave.com/gp
    127. Panmacmillan https://www.panmacmillan.com/
    128. Pearson http://www.pearson.com/
    129. Peerage of Science http://www.peerageofscience.org/
    130. PeerJ https://peerj.com/
    131. Peeters (publishing company) https://www.peeters-leuven.be/
    132. Pensoft Publishers https://pensoft.net/
    133. Penguin Random House https://www.penguinrandomhouse.com/
    134. Permanent Black http://permanent-black.blogspot.com/
    135. net https://perspectivia.net/content/index.xml
    136. Peter Lang (publisher) https://www.peterlang.com/
    137. Pickering & Chatto Publishers https://www.routledge.com/
    138. Pluto Press https://www.plutobooks.com/
    139. Polity (publisher) https://politybooks.com/
    140. Pulsus Group https://www.pulsus.com/
    141. Rankings of academic publishers
    142. Reed Elsevier https://www.relx.com/
    143. Rodopi (publisher) http://www.rodopi.nl/default.asp
    144. ROSSPEN https://rosspen.su/
    145. Routledge https://www.routledge.com/
    146. Rowman & Littlefield https://rowman.com/
    147. Royal Society of Chemistry https://www.rsc.org/
    148. SAGE Publishing https://us.sagepub.com/en-us/nam/home
    149. Verlag Anton Saurwein https://mexicon.de/saurwein/
    150. Science Publishing Group http://www.sciencepublishinggroup.com/home/index
    151. Sciences Nat
    152. Scientific Research Publishing https://www.scirp.org/
    153. Sinauer Associates https://www.sinauer.com/
    154. Simon & Schuster https://www.simonandschuster.com/
    155. Smithsonian Institution Press https://www.si.edu/
    156. Springer Nature https://www.springernature.com/gp
    157. Springer Publishing https://www.springer.com/gp
    158. Springer Science+Business Media https://www.springer.com/gp
    159. T&T Clark https://www.bloomsbury.com/us/academic/academic-subjects/biblical-studies/tt-clark/
    160. Taylor & Francis https://taylorandfrancis.com/
    161. Technika (publisher)
    162. Technosphera (publisher) https://www.technosphera.ru/
    163. Telos (journal) http://journal.telospress.com/
    164. The University Press Limited http://www.uplbooks.com/
    165. Thieme Medical Publishers http://www.thieme.com/
    166. Thomson Reuters https://www.thomsonreuters.com/en.html
    167. TSEHAI Publishers https://www.store.tsehaipublishers.com/
    168. Ubiquity Press http://www.ubiquitypress.com/
    169. Ukrainian Encyclopedia (publisher) https://www.owlapps.net/owlapps_apps/articles?id=39979617&lang=en
    170. Universal Publishers (United States) https://www.universal-publishers.com/
    171. Universitetsforlaget https://www.universitetsforlaget.no/
    172. University of Chicago Press https://press.uchicago.edu/index.html
    173. University of Hertfordshire Press https://www.herts.ac.uk/uhpress
    174. University Press of America https://rowman.com/
    175. Urban & Schwarzenberg
    176. Verlag Harri Deutsch
    177. Verlag Theodor Steinkopff
    178. Veruscript archive.org/web/*/veruscript.com
    179. Wageningen Academic Publishers https://www.wageningenacademic.com/
    180. Wharton School Publishing https://wsp.wharton.upenn.edu/
    181. Wiley (publisher) https://www.wiley.com/en-us
    182. Wiley-Blackwell https://www.wiley.com/WileyCDA/Brand/id-35.html
    183. Wolters Kluwer https://www.wolterskluwer.com/en
    184. Woodhead Publishing https://www.elsevier.com/books-and-journals/woodhead-publishing
    185. World Scientific https://www.worldscientific.com/
    186. World Wisdom http://worldwisdom.com/public/home.aspx http://wisdomtalespress.com/index.shtml

یادداشت از سیدمجید نبوی، دانشجوی دکتری

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: