کد خبر: 4018042
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه:
حجت‌الاسلام علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه گفت: مسئولیت اصلی علمای اسلام و مراکز علمی، بسط و نشر علوم دینی در سراسر جهان و حفظ شاکله امت اسلامی در برابر خطرات و چالش‌های گوناگون است.

علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه صبح امروز 12 آذرماه، در دیدار علما و فضلای ترکیه که به منظور حضور در دوره کوتاه مدت در ایران هستند، اظهار کرد: بخش زیادی از عزت و سربلندی امروز پیروان مکتب اهل‌بیت(ع) به برکت انقلاب‌اسلامی و خون‌های عزیزی است که از ابتدا تا امروز در این راه ریخته شده‌اند.

وی افزود: به برکت نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی، نگاه هزاران تشنه کسب معارف اهل‌بیت(ع) برای فراگیری علوم ناب اسلامی، به حوزه علمیه قم معطوف است و امروز ده‌ها هزار نفر از بیش از ۱۳۵ ملیت در جامعةالمصطفی به تحصیل علوم دینی مشغول هستند.

استاد جامعة‌المصطفی العالمیه ادامه داد: پیش از انقلاب‌اسلامی، حکومت پهلوی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بود تا بنیان حوزه‌های‌ علمیه به صورت کامل برچیده شود، ولی امروز شاهد سرافرازی حوزه علمیه قم و گسترش ابعاد آن در سراسر جهان هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی، با تأکید بر نقش دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی در گسترش فعالیت‌های علمی و دانشگاهی این مجموعه، ابراز کرد: دانش‌آموختگان و فضلای جامعةالمصطفی، سرمایه اصلی و مایه افتخار ما و هر کدام منشأ خدمت در گوشه‌ای از جهان هستند. مسئولیت اصلی ما و شما، بسط و نشر علوم دینی در سراسر جهان و حفظ شاکله امت اسلامی در برابر خطرات و چالش‌های گوناگون است.

رئیس جامعةالمصطفی حفظ و صیانت از هویت پیروان مکتب اهل‌بیت(ع) را یکی از رسالت‌های دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی دانست و تصریح کرد: جامعه پیروان مکتب اهل‌بیت(ع) در مناطق مختلف، برای پیشرفت و تأمین حقوق شهروندی خود، باید به سمت اتحاد و رفع اختلافات حرکت کنند. البته وجود برخی اختلاف سلایق طبیعی است، ولی اتحاد، انسجام و همدلی، شرط اصلی موفقیت و خدمت است که همواره باید به آن توجه داشت.

لازم به ذکر است، در ابتدای این جلسه، علمای ترکیه‌ای حاضر در جلسه، دقایقی به بیان نظر‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: