کد خبر: 4028370
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
به میزبانی اداره کل قرآن و حدیث جامهع المصطفی(ص):

پنجمین نشست هم‌اندیشی استادان و پژوهشگران صحیفه سجادیه با حضور جمعی از استادان حوزه، نمایندگان نهاد‌های مسئول در زمینه ترویج مبانی صحیفه سجادیه و نویسندگان این عرصه به میزبانی اداره کل قرآن و حدیث جامعةالمصطفی(ص) برگزار شد.

پنجمین هم‌اندیشی استادان و پژوهشگران صحیفه سجادیه برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جعفر کریمی‌قدوسی، معاون فرهنگی - تربیتی جامعةالمصطفی(ص) امروز پنجشنبه ۲۳‌ دی‌ماه در پنجمین هم‌اندیشی استادان و پژوهشگران صحیفه سجادیه که  با موضوع «حوزه‌های‌ علمیه و راهکار‌های ترویج معارف صحیفه سجادیه» برگزار شد، در سخنانی، بر استفاده از راهکار‌های صاحب‌نظران در زمینه ترویج مبانی صحیفه سجادیه تأکید کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های جامعةالمصطفی در این زمینه، اظهار کرد: جامعةالمصطفی در زمینه‌های گوناگون اعم از آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی با ظرفیت نخگبانی که در عرصه بین‌الملل دارد به فعالیت می‌پردازد.

صحیفه را به 10 زبان دنیا ترجمه کرده‌ایم

استاد جامعةالمصطفی العالمیه، با اشاره به وجود طلاب حافظ صحیفه سجادیه در جامعةالمصطفی، تصریح کرد: در نظر داریم فعالیت‌های ترویجی انجام شود و یکی از این موارد، برگزاری دوره‌های آموزشی آزاد است.

پنجمین نشست هم‌اندیشی استادان و پژوهشگران صحیفه سجادیه برگزار شد

معاون فرهنگی - تربیتی جامعه المصطفی آشنایی با معارف صحیفه سجادیه را ضروری دانست و گفت: در عرصه پژوهشی و به اهتمام طلاب جامعةالمصطفی، تاکنون صحیفه سجادیه به بیش از 10 زبان ترجمه شده است. همچنین مرکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی بیش از 30 کتاب در این زمینه به چاپ رسانده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی قدوسی بیان کرد: آشنایی با صحیفه سجادیه و انس با آن، اثر وضعی اخلاقی، تربیتی و معنوی در افراد دارد.

لازم به ذکر است در این هم‌اندیشی مدیران، کارشناسان و صاحب نظران به بیان مباحثی پیرامون صحیفه سجادیه و راهکار‌های ترویج آن اشاره کردند.

همچنین از حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری ابهری، فعال در حوزه کودک و نوجوان با موضوع صحیفه سجادیه و خانم احمدی، مترجم صحیفه سجادیه و مؤلف معجم صحیفه سجادیه با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.

پنجمین نشست هم‌اندیشی استادان و پژوهشگران صحیفه سجادیه برگزار شد

در پایان نشست، تفاهمنامه همکاری میان معاونت فرهنگی - تربیتی جامعةالمصطفی و بنیاد بین‌المللی صحیفه سجادیه به امضای حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی قدوسی و آیت‌الله ابوالقاسم وافی رسید.

پنجمین نشست هم‌اندیشی استادان و پژوهشگران صحیفه سجادیه برگزار شد

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: