کد خبر: 4030721
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
آیت‌الله مقتدایی:

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) نزد پیامبر اکرم(ص)، گفت: پیامبر می‌فرمایند «من به سبب حضرت زهرا(س)، شیعیان او را در قیامت از آتش نجات می‌دهم» و این یعنی شیعیان این بانوی بزرگوار در آتش نمی‌سوزند.

مرتضی مقتداییبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در ویژه برنامه «در محضر خوبان» که به مناسبت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد، با اشاره به فضیلت و جلالت صدیقه کبری(س)، اظهار کرد: امیدواریم به برکت فضل و کرمی که این بانوی بزرگوار نسبت به محبین اهل بیت(ع) دارند مورد عنایت ایشان در دنیا و شفاعتشان در آخرت باشیم.

وی با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) در نزد پیامبر اکرم(ص)، افزود: پیامبر می‌فرمایند «من به سبب حضرت زهرا(س)، شیعیان او را در قیامت از آتش نجات می‌دهم» و این یعنی شیعیان این بانوی بزرگوار در آتش نمی‌سوزند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: اگر می‌خواهیم مورد شفاعت حضرت فاطمه زهرا(س) قرار بگیریم باید در مسیر ایشان گام برداریم و با الگو گرفتن از این بانوی بزرگوار، همه کارهای ما مورد رضایت خداوند متعال باشد.

وی با اشاره به روایت دیگری از پیامبر اکرم(ص)، یادآوری کرد: حضرت می‌فرمایند؛ فاطمه(س) سواره وارد محشر می‌شود و زنان مؤمنه را به سوی بهشت راهنمایی می‌کند و این زنان کسانی هستند که 5 وعده نماز در شبانه روز به جای می‌آورند، ماه رمضان را روزه می‌گیرند، در صورت استطاعت حج خانه خدا را انجام می‌دهند، زکات مال خود را پرداخت می‌کنند و در دنیا مطیع همسر خود هستند.

آیت‌الله مقتدایی عمل به سیره و روش حضرت فاطمه زهرا(س) را عامل رستگاری دانست و گفت: هر کس این بانوی بزرگوار را الگوی خود قرار دهد، مورد رضایت خداوند خواهد بود و از عنایت و شفاعت حضرت برخوردار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: