کد خبر: 4055211
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳

نهمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران برگزار می‌شود

نهمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در محل تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، جعفر نوری، مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تهران درباره نهمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران گفت: در این جشنواره از اعضای هیئت علمی پیشکسوت (بازنشسته)، اساتید نمونه کشوری، اعضای هیئت علمی برگزیده آموزشی، مدیران برگزیده آموزشی و کارشناسان برتر حوزه آموزش تقدیر به عمل می‌آید. در هر واحد دانشگاهی از هر ۵۰ عضو هیئت علمی، یک نفر به عنوان عضو هیئت علمی برگزیده آموزشی انتخاب شده است.
 
نوری درباره معیارهای انتخاب اعضای هیئت علمی برگزیده آموزشی، به مواردی نظیر کمیت و کیفیت تدریس، تألیف و ترجمه کتب درسی و کمک درسی تخصصی دانشگاهی، همکاری در تدوین برنامه‌های آموزشی، بازنگری دروس، راه‌اندازی رشته‌های جدید و بین‌رشته‌ای، ارائه شیوه‌های نوین آموزش و بهره بردن از فناوری‌های جدید آموزشی اشاره کرد.
 
وی از همکاری در برگزاری فعالیت‌های علمی-آموزشی مانند کارگاه‌های آموزشی، بازدیدهای علمی دانشجویان، تهیه طرح درس و برنامه‌ریزی منظم برای ارائه مطلوب هر درس، همکاری در طرح و تصحیح سوال و آزمون‌سازی، همکاری مؤثر در شوراهای آموزشی، همکاری در برگزاری مسابقات علمی دانشجویان، مشاوره و راهنمایی دانشجویان، حضور تمام وقت، رعایت نظم و انضباط و شئونات آموزشی، رعایت تقویم مصوب آموزشی و اعلام به موقع نمرات، برخورداری از حسن شهرت، سلوک معلمی و رعایت اخلاق حرفه‌ای و … به عنوان دیگر شاخص‌های مورد توجه در این جشنواره نام برد.
 
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تهران در ادامه با اعلام اینکه از هر کمیسیون تخصصی نیز یک نفر کارشناس به عنوان کارشناس برتر حوزه آموزش انتخاب شده است، درباره ملاک انتخاب کارشناسان برتر حوزه آموزش، اظهار کرد: مسئولیت‌پذیری، میزان تعامل با همکاران و تکریم ارباب رجوع، داشتن مهارت‌های شغلی، مدرک تحصیلی، سابقه کار مفید در زمینه امور آموزشی، نظم کاری و … از جمله شاخص‌ها در انتخاب کارشناسان آموزشی برتر است.
 
وی با اعلام اینکه مقامات عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه تهران در این جشنواره سخنرانی خواهند کرد، ابراز امیدواری کرد این جشنواره ضمن ارج نهادن به جایگاه علم، از توانمندی‌های علمی همکاران جهت تحقق نقشه جامع علمی کشور بهره‌مند شود و به بومی‌سازی یافته‌های جدید علمی در زمینه‌های مختلف بیانجامد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :