کد خبر: 4073287
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳

تصحیح و چاپ نهم رساله توضیح المسائل امام خمینی(ره) منتشر شد

چاپ نهم کتاب «رساله توضیح المسائل» حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(ره) توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج، وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی منتشر شد.

به گزارش ایکنا، رساله «توضیح المسائل حضرت امام خمینی(س)» بارها از سوی موسسات گوناگون به چاپ رسیده است. از آنجا که اغلب رساله‌های عملیه منتشر شده حاوی اغلاط چاپی بوده، بعضی از اعضای دفتر استفتائات حضرت امام اقدام به تصحیح آن کردند و رساله تصحیح شده برای نخستین بار توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و پس از آن بارها توسط دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تجدید چاپ شد.
 
در سال‌های اخیر به دلیل مراجعات متعدد از سوی مقلدین و کمبود رساله عملیه، موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی که متولی انتشار آثار حضرت امام خمینی می‌باشد به ناشران مختلف اجازه چاپ و انتشار این اثر مهم را داده است. اکنون با توجه به اینکه در رساله «توضیح المسائل» تصحیح شده نیز اغلاط چاپی مختلفی مشاهده می‌شود و این اغلاط در چاپ‌های ناشرین دیگر رو به فزونی دارد، این موسسه بر آن شد تا ضمن بررسی رساله‌های موجود، متن صحیحی را در اختیار علاقمندان قرار دهد.
 
توجه به این نکته ضروری است که اعضای دفتر استفتائات که این رساله را تصحیح کرده و شهادت به صحّت آن داده‌اند، طی نامه‌ای به محضر امام موافقت ایشان را درباره مطابقت این رساله با فتاوای آن حضرت کسب کرده و مطابق نامه حضرت امام عمل به این رساله تصحیح شده مجزی است.
 
این مؤسسه امیدوار است در آینده نزدیک رساله «توضیح المسائل» را همراه با استفتائات گوناگون از امام راحل، در اختیار علاقمندان قرار دهد.
 
آدرس فروشگاههای مؤسسه چاپ و نشر عروج به شرح زیر است:
 
فروشگاه مرکزی: میدان انقلاب روبروی دانشگاه تهران بین 12 فروردین و فخر رازی
 
پاساژ ظروفچی مؤسسه چاپ و نشر عروج تلفن: 02166404873
 
فروشگاه شماره 1: خیابان انقلاب چهارراه کالج پلاک 886  تلفن: 02166706833
 
این کتاب 516 صفحه با جلد گالینگور روانه بازار نشر شد. همچنین اطلاعات کامل آثار چاپ شده مرتبط با حضرت  امام خمینی (س) را می‌توانید در آدرس سایت http://shop.imam-khomeini.ir/   مشاهده فرمایید.
 
 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha