کد خبر: 4085660
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴
رئیس جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم بیان کرد:

حمله دشمن به ارزش‌های دینی با جنگ رسانه‌ای و ترکیبی

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمن با جنگ رسانه‌ای و ترکیبی تلاش می‌کند مزیت‌های دینی و اخلاقی ملت ایران را از بین ببرد.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه‌علمیه قم

به گزارش ایکنا، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌ بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم، امروز ۲۳ شهریور در دیدار اعضای مجمع هماهنگی جبهه نیرو‌های انقلاب، با اشاره به جوان مؤمن، نقش و ویژگی‌های آن اظهار کرد: جوان مؤمن انقلابی کسی است که دلش برای تحقق ارزش‌های دینی و ایران قوی و آینده کشور می‌تپد، برای دستیابی به این آرمان تلاش می‌کند، شب و روز نمی‌شناسد و از پای نمی‌نشیند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه به نقش جوانان در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی اشاره کرد و یکی از عوامل موفقیت کشور را حضور جوان در عرصه دانست و افزود: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه، اعتماد نکردن به جوانان و عدم اجرای درست فرهنگ دینی است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به خطبه دوازدهم نهج البلاغه که آمده است: «وقتی امیرالمؤمنین در جنگ جمل پیروز شدند یکی از یاران آن جناب گفت: دوست داشتم برادرم با ما، در این کارزار حاضر بود تا می‌‏دید چگونه خداوند تو را بر دشمنانت پیروزی عطا نمود، حضرت فرمود: آیا میل و محبّت برادر تو با ما است، گفت: آری، فرمود: او هم در این جنگ با ما بوده»، گفت: این بدان معنا نیست که ما بنشینیم و کاری نکنیم؛ بلکه این مقدمه انجام کار‌های بزرگ است.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه به جز اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس آن گونه که باید از ظرفیت جوانان استفاده نشده است، افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های متعددی به لزوم جهاد فرهنگی برای مقابله با تهاجمات نرم و فرهنگی دشمن اشاره می‌کنند و این امر ممکن نمی‌شود مگر با همت جوانان انقلابی که باید منویات رهبر انقلاب در این مورد اجرا شود.

وی با بیان اینکه فعلا جنگ سخت دشمنان تمام شده است، تصریح کرد: امروز جنگ دشمن برای به زانو در آوردن ملت و فروپاشی نظام اسلامی یک جنگ مدرن، پیچیده و فرهنگی است که به آن جنگ نرم می‌گویند.

آیت‌الله حسینی‌ بوشهری با یادآوری جنگ ترکیبی و ادراکی دشمن، گفت: امروز ما در یک میدان جنگ ترکیبی با دشمن قرار داریم و دشمن با جنگ رسانه‌ای و ترکیبی تلاش می‌کند مزیت‌های دینی و اخلاقی ملت ایران را از بین ببرد.

وی ادامه داد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس شهید دستغیب، شهید اشرفی اصفهانی و دیگر بزرگان لباس رزم به تن می‌کردند و در میدان حاضر می‌شدند که این امر باعث دلگرمی و روحیه رزمندگان می‌شد؛ باید این حالت در عرصه‌های دیگر نیز تکرار شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: دشمن در جنگ نرم بر روی اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ارزشی ملت به ویژه نسل جوان کار می‌کند و با ترویج ضد فرهنگ‌ها درصدد به انحراف کشیدن جوانان است تا به نظام اسلامی خدشه وارد آورد.

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: برای موفق شدن در میدان جنگ نرم، باید به سلاح ایمان، اخلاص، بصیرت، ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری مجهز شویم که در این صورت تمامی حربه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه به اهداف دشمن اشاره کرد و افزود: دشمن سه هدف را دنبال می‌کند. اولا فرهنگ جامعه را بگیرد، سپس فرهنگ خودش را جایگزین کند و زمانی که این دو امر محقق شد، تسلیم در مقابل دشمن اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام
captcha