کد خبر: 4102766
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
با حضور وزیر علوم؛

برترین پارک‌های علم و فناوری کشور معرفی شدند

باحضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، برترین پارک‌های علم و فناوری کشور معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره روابط عمومی وزارت علوم، در آیین نکوداشت سالروز تاسیس معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم که به میزبانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزیر علوم و معاونان پژوهشی و فناوری برگزار شد، پارک‌های علم و فناوری موفق از نظر شاخص‌های مختلف معرفی شدند.

در این مراسم، پارک‌ علم و فناوری سیستان و بلوچستان و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در مجموع شاخص‌ها به عنوان پارک‌های برتر معرفی شدند.

پارک آذربایجان شرقی از نظر تعاملات بین‌المللی و گرنت فناوری، برتر معرفی شد.

پارک‌های علم و فناوری خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز از نظر برگزاری تور فناوری، برتر شدند.

از نظر توسعه زیست‌بوم فناوری، پارک علم و فناوری خراسان رضوی و از نظر توسعه فرهنگ فناوری، پارک علم و فناوری گیلان برتر شدند.

در شاخص تحقیق و توسعه، پارک علم و فناوری پردیس و پارک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، برتر شدند.

پارک علم و فناوری البرز که کمترین بودجه دولتی را دارد، رتبه برتر فروش محصولات را کسب کرد.

پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از نظر تعامل با دستگاه‌های اجرایی استانی برتر شد و از نظر اشتعال آفرینی رتبه برتر به پارک کردستان رسید.

در زمینه طرح دستیار فناوری نیز، پارک استان فارس به عنوان دبیرخانه این طرح، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و پارک دانشگاه فردوسی مشهد برتر شناخته شدند.

در زمینه ثبت نیازها و ایده‌ها در سامانه نان، وزارت نفت و پارک علم و فناوری استان سمنان برتر معرفی شدند.

از میان مراکز رشد فناوری، مرکز رشد فناوری تربت حیدریه، مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند و مرکز رشد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی، برتر شدند.

از نظر کارآفرینی نیز مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان پارک برتر معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha