کد خبر: 3810247
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸
آیت‌الله اعرافی تصریح کرد:
گروه حوزه‌های علمیه ــ مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش با نگاهی راهبردی و علمی گام برمی‌دارد تا امور به سمت افق جدیدتری حرکت کند.

نگاه راهبردی و علمی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورشبه گزارش ایکنا؛ آیت‌الله علیرضا اعرافی، پنجشنبه شب، 19 اردیبهشت در نشست فصلی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش با حضور سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در سالن جلسات آیت الله عبدالکریم حائری مرکز مدیریت قم عنوان کرد: بحمدلله در ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش، تلاش‌های خوبی انجام می‌گیرد و با نگاه راهبردی و برنامه‌ریزی علمی و فنی کارها دنبال می‌شود و امید است کارها به سمت افق‌های جدیدتر حرکت کند تا پایه تحولاتی را بریزد و نقش دو نهاد را در ارتقای نسل امروز نشان دهد و نگاه جامع و علمی مبتنی بر مبانی اسلامی انقلاب اسلامی را شاهد باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: نهایی‌سازی برنامه پنج‌ساله را به جمعی از اعضای ستاد، برون‌سپاری می‌کنیم که از طرف ما انتخاب می‌شوند این جمع برنامه پنج‌ساله را نهایی می‌کنند که نقشه‌ای برای حرکت‌های آینده است.

آیت الله اعرافی بیان کرد: با توجه به اینکه در هر نشست و دوره‌ای با مسائل و نکات خوب و جدیدی مواجه می‌شویم به نظر می‌آید این مسئله را باز بگذاریم که در طول مسیر این برنامه پنج‌ساله اگر با طرح یا موضوع یا نگرش جدیدی مواجه شدیم آن را بکار ببندیم و مورد ارزیابی قرار دهیم.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم آن است که این برنامه پنج‌ساله تا بدین نقطه با همکاری حوزه علمیه برادران صورت گرفته است و اگر کمیته‌ای هم با حضور نمایندگانی از حوزه علمیه خواهران با این برنامه همکاری داشته باشند بسیار مناسب است.

رئیس ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نیمی از کار برعهده حوزه خواهران است، با نگرشی که آموزش و پرورش دارند یک ظرفیت مهم به شمار می‌رود .

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: در بحث مدارس معارف نیز چند نکته اهمیت دارد. در این بخش باید برنامه جامعی تعریف شود و با تشکیل کارگروهی متشکل از آموزش و پرورش، حوزه علمیه برادران و خواهران، تمامی ابعاد آن را بررسی کنیم.

آیت الله اعرافی گفت: در رابطه با کتب، متون، نقدهای و طرح‌هایی که وجود دارد، این آمادگی است که مسئولیت را واگذار کنیم، آموزش و پرورش متعلق به همه ماست و نگرش ما در برنامه‌ریزی این است که در بخش متون و نقدها براساس تجربیات و برنامه‌ها به نتایج خوبی برسیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهارکرد: طرح‌های مهم باید در اولویت قرار گیرد تا با تشکیل کارگروهی بتوان حرکت آینده و نقشه راه را مشخص و اولویت‌های آموزش و پرورش را برجسته ساخت.

وی با اشاره به سند ملی تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش گفت: در برنامه پنج‌ساله حوزه، باید نقش حوزه در این سند تحول آموزش و پرورش مشخص شود تا در این زمینه به یک بررسی و دیدگاه مشترکی دست یابیم، به نظرم در شورای معاونان حوزه و آموزش و پرورش جلسه‌ای برگزار و تصمیمات لازم اتحاذ شود و مباحث سند تحول با موضوع حوزه علمیه مورد ارزیابی‌های کارشناسانه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: موضوع سربازمعلم یک طرح تربیتی است که آموزش، رکن مهمی در این طرح به شمار می‌رود برای این مساله مهم باید تدبیری شود و در این بخش کارگروهی با حضور نمایندگانی از سوی حوزه و آموزش و پرورش تشکیل شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: