کد خبر: 3849314
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
گروه حوزه علمیه ـ آیت‌الله مدرسی با بیان اینکه از وظایف حکومت‌ها توزیع عادلانه ثروت بین مردم است، تصریح کرد: غرور ناشی از پست و مقام، قساوت قلب به بار می‌آورد و سبب می‌شود که مسئولین درد و رنج مردم را درک نکنند و به سقوط و تباهی فرد منجر خواهد شد.

به گزارش ایکنا؛ آیت‌الله سید‌محمد‌تقی مدرسی با بیان اینکه ثروت هر سرزمینی حق مسلم و در مالکیت مردم آنجاست، تأکید کردند: از وظایف حکومت‌ها توزیع عادلانه ثروت بین مردم است. شایسته است مسئولین از شیوه امیر‌المؤمنین(ع) که واردات حکومت را بدون درنگ و با مساوات بین مردم تقسیم می‌کردند، الگو بگیرند.

همچنین معظم‌له در ادامه بیانات در کربلای معلی عنوان کرد: غرور ناشی از پست و مقام، قساوت قلب به بار می‌آورد و سبب می‌شود که مسئولین درد و رنج مردم را درک نکنند و به سقوط و تباهی فرد منجر خواهد شد.

ایشان با بیان اینکه فساد گسترده اقتصادی در ساختار دولت عراق، دست‌درازی مسئولین به ثروت و اموال کشور و خارج کردن آن از عراق، از مهم‌ترین دلایل نارضایتی و ناآرامی‌های اخیر است، وجود سازوکارهای مؤثر در مبارزه با فساد را ضروری دانست. همچنین معظم‌له به مسئولین کشور عراق گوشزد کردند که از حوادث ایجاد شده عبرت گرفته و اقدام به اصلاح شیوه و رفتار خود کنند.

معظم‌له در ادامه بر ضرورت نقش علما در اصلاح حکومت و همراهی در حل مشکلات آن و ایستادن در کنار مردم و منافع آن‌ها تأکید و بیان کرد: علما، عشایر و متفکران در روند علت‌یابی مشکلات و یافتن راه‌حل مناسب مشارکت کنند و حکومت عراق نیز این راه‌حل‌ها را مدنظر قرار داده و آن‌ها را به کار گیرد.

وی افزود: روال کند کارهای اداری در عراق نیز گونه‌ای از ناکارآمدی و فساد پنهان است که با ایجاد سیستم الکترونیکی و پیوستن تمام ادارات دولتی به این سیستم، می‌توان این ناکارآمدی را حل کرد.

آیت‌الله مدرسی در خاتمه سخنان خود یادآوری کرد که همواره بابت اختصاص دادن بخشی از عایدات نفت عراق بین شهروندان این کشور و همچنین توزیع زمین‌های مسکونی و توجه به معضل مسکن به حکومت عراق گوشزد کرده‌ام.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: