کد خبر: 4017892
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
آیت‌الله العظمی نوری همدانی:
آیت‌الله العظمی نوری همدانی، مرجع معظم تقلید گفت: مشغول نوشتن کتابی با استفاده از آیات، روایات و تاریخ درباره نقش بی‌بدیل حضرت حمزه (ع) هستم که به زودی منتشر می‌شود.

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی، مرجع تقلید شیعه

به گزارش خبرنگار ایکنا، آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی از مراجع معظم تقلید شیعه صبح امروز ۱۱ آذرماه، در دیدار دست‌اندرکاران همایش بین‌المللی «حضرت حمزه(ع)» با قدردانی از این اقدام ارزنده جامعةالمصطفی، به بیان اهمیت سیر در تاریخ پرداخت و تصریح کرد: تاریخ در فهم دین بسیار مهم است و اگر کسی تاریخ نداند، در فهم دین دچار مشکل خواهد شد.

ایشان، با اشاره به برگزاری همایش «حضرت حمزه(ع)» تصریح کرد: این همایش بسیار مهم و لازم است، نقش عموی گرانقدر رسول خدا(ص) از سه منبع قرآن، روایات و تاریخ مورد بررسی قرار گیرد.

یاران ایرانی پیامبر(ص) و ائمه(ع) را معرفی کنید

آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: بنده، پس از اطلاع از برگزاری این همایش، مشغول نوشتن کتابی شدم و در این کتاب، با استفاده از آیات و روایات و تاریخ، نقش بی‌بدیل حضرت حمزه(ع) را به رشته تحریر درآوردم که ان‌شاء‌الله به زودی منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به آیه ۲۳ سوره مبارکه احزاب اظهار کرد: خداوند سبحان می‌فرمایند؛ «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلًا»، طبق روایاتی که از اهل‌بیت(ع) رسیده، این آیه شریفه درباره حمزه(ع) و جعفر(ع) نازل شده است.

ایشان از دست اندرکاران همایش «حضرت حمزه(ع)» خواست با اتخاذ تدابیر لازم، یاران و اصحاب پیامبر(ص) و ائمه(ع) را معرفی و شخصیت آنان را تبیین کنند، به ویژه یاران ایرانی ائمه(ع) که نقش فراوانی در یاری اسلام و اهل‌بیت(ع) داشتند.

کسی که تاریخ نداند در فهم دین دچار مشکل می‌شود / انتشار  کتابی درباره حضرت حمزه (ع) در آینده

همچنین، در این دیدار حجج اسلام والمسلمین مجید عبادی، معاون پژوهش جامعةالمصطفی، ناصر رفیعی، رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی و رئیس همایش، سیدمجتبی اوصیا، معاون پژوهش مجتمع و دبیر اجرایی همایش و الله‌اکبری، مدیرکل روابط عمومی جامعةالمصطفی حضور داشتند.

یادآوری می‌شود؛ همایش علمی و بین‌المللی «حضرت حمزه(ع)»، با مدیریت و میزبانی مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی و همکاری چندین مرکز علمی ۱۶ بهمن مصادف با ولادت امام باقر(ع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: