کد خبر: 4024146
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۷
سلامت در زیارت/ 7

استفاده از سجاده و مهر شخصی، همراه داشتن بطری آب شخصی، وضو گرفتن در اتاق هتل و استفاده نکردن از سرویس بهداشتی عمومی و رعایت فاصله اجتماعی هنگام زیارت از روش‌هایی است که می‌تواند به انجام زیارتی ایمن کمک کند.

چگونه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زیارتی سالم داشته باشیم+ فیلم

به گزارش ایکنا، با آغاز سفرهای کاروانی زائران ایرانی به اعتاب مقدس عراق و سوریه، لزوم آموزش مسائل بهداشتی مرتبط با شرایط ویژه کرونایی به این زائران به شدت احساس می‌شود.

بر همین اساس خبرگزاری ایکنا مجموعه آموزشی «سلامت در زیارت» را با هدف ارائه دستورالعمل‌های بهداشتی در سفرهای زیارتی تهیه کرده است.

در هفتمین جلسه این بسته آموزشی، حسین فضلی، معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر، در خصوص نحوه رعایت اصول بهداشتی در اماکن زیارتی صحبت کرد و گفت: در زیارتنامه‌های ائمه(ع) آمده است که امامان ما را می‌بینند و سخن ما را می‌شنوند، پس نیازی نیست که زائران حتماً خود را به ضریح‌‌ها نزدیک کنند و می‌توانند با فاصله از ضریح بایستند، زیارتنامه بخوانند و اعمال خود را انجام دهند.

هنگام مشرف شدن به حرم‌های مطهر حتماً باید ماسک بزنند و طوری از ماسک استفاده کنند که بینی و دهانشان را کاملاً بپوشانند و مواد ضد عفونی کننده مثل ژل ضد عفونی و یا اسپری الکلی همراه داشته باشند تا در حرم دست‌های خود را ضدعفونی کنند.

زائران برای ورود به حرم حتماً از کیسه کفش استفاده و کفش‌های خود را داخل کیسه به کفشداری‌ها تحویل دهند و در هنگام خروج از حرم‌‌ها نیز کیسه کفش را داخل سطل‌های زباله بیندازید و دست‌هایشان را ضد عفونی کنند.

زائران هنگام مشرف شدن به حرم‌های مطهر بطری آب شخصی خودشان را همراه داشته باشند و از آبخوری‌های عمومی استفاده نکنند و سعی کنند از سرویس‌های بهداشتی اتاق‌های خودشان در هتل‌ها استفاده و تا جایی که امکان دارد از سرویس‌های بهداشتی عمومی استفاده نکنند. پس از استفاده از سرویس‌های بهداشتی نیز حتماً دست‌هایشان را با آب و صابون بشویند.

هنگام ورود به حرم حتماً از سجاده و مهر شخصی استفاده کنند و هنگام اقامه نماز جماعت فاصله فیزیکی را رعایت کنند. هنگام مراجعه به هتل‌ها هم دست‌هایشان را با آب و صابون شسته و ضدعفونی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: