صفحه نخست

فعالیت قرآنی

سیاست و اقتصاد

بین الملل

معارف

اجتماعی

فرهنگی

شعب استانی

چندرسانه ای

عکس

آذربایجان شرقی

آذربایجان غربی

اردبیل

اصفهان

البرز

ایلام

خراسان جنوبی

بوشهر

چهارمحال و بختیاری

خراسان رضوی

خراسان شمالی

سمنان

خوزستان

زنجان

سیستان و بلوچستان

فارس

قزوین

قم

کردستان

کرمان

کرمانشاه

کهگیلویه و بویر احمد

گلستان

گیلان

لرستان

مازندران

مرکزی

هرمزگان

همدان

یزد

صفحات داخلی

کد خبر: ۴۲۲۰۵۲۴
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۶

آیت‌الله هادوی تهرانی به تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی افغانستان واکنش نشان داد و تاکید کرد: امید است حکومت طالبان با درایت و عدالت در این موضوع بازنگری کرده و امکانات بیشتری را برای تقویت این مراکز ارزشمند فراهم کند.

به گزارش ایکنا، متن بیانیه آیت‌الله هادوی تهرانی، از اساتید درس خارج حوزه قم در محکومیت تعطیلی این شبکه به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
با کمال تأسف و تأثر اطلاع حاصل شد که وزارت عدلیه حکومت طالبان، در کشور عزیز افغانستان، در اقدامی شتاب‌زده حکم تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه خاتم‌النبيين(ص) را صادر کرده است. باید توجه داشت که شبکه تلویزیونی تمدن از افتخارات ملی افغانستان محسوب می‌شود که سال‌ها بدون وابستگی به یک جریان خاص سیاسی به ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و تقویت برادری اسلامی مفتخر بوده است و این شبکه به همراه مدرسه علوم دینی خاتم‌النبيين(ص) و دانشگاه خاتم‌النبيين(ص) از خدمات ماندگار شخصیت بزرگ افغانستان مرحوم آیت‌الله محسنی (اعلی الله مقامه الشریف) است.
 
آیت‌الله محسنی (رحمه الله) که نزدیک 20 سال پیش از فعالیت‌های حزبی کناره گیری کرده بود، در تلاش برای ارتقای فرهنگی کشور عزیز افغانستان این مراکز را که زمین و تمام مایملک آن به نام ایشان است، تأسیس کرد و با استقبال تمام مسلمانان غیور افغانستان مواجه شد.
 
بی شک عالمان برجسته و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی افغانستان به وظیفه الهی خود در دفاع از این میراث ملی، فارغ از گرایش های سیاسی، عمل خواهند کرد. امید است حکومت طالبان با درایت و عدالت در این موضوع بازنگری کرده و امکانات بیشتری را برای تقویت این مراکز ارزشمند فراهم کند.
 
مهدی هادوی تهرانی 
قم 
انتهای پیام