کد خبر: 4023124
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵

در روز پایانی مسابقات سراسری قرآن علاوه بر برگزاری رقابت‌ها در رشته قرائت تحقیق بانوان، حفظ استقامتی و اذان آقایان، شاهد برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر در ساعات پایانی امشب خواهیم بود.

برنامه روز پایانی مسابقات سراسری قرآن

به گزارش خبرنگار ایکنا، چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم امروز جمعه سوم دی ماه با ادامه مسابقات تا بعدازظهر و همچنین برگزاری مراسم اختتامه در ساعات انتهایی این روز به کار خود پایان می‌دهد.

مسابقات در این روز با برگزاری رقابت‌های رشته قرائت تحقیق در بخش بانوان و از ساعت 9 آغاز شد، رقابت های این رشته تا زمان اذان ظهر ادامه داشت.

همزمان با این رقابت، در سازمان دارالقرآن الکریم مسابقات حفظ استقامتی بخش آقایان در دو رشته حفظ کل و حفظ 20 جزء برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه رقابت‌های این دو رشته در حفظ استقامتی باید روز سه شنبه به پایان می‎رسید، اما با توجه به زمان محدود اجرای تعدادی از شرکت‌کنندگان در این دو رشته به امروز موکول شده است.

در ادامه و از نوبت بعدازظهر نیز شاهد اجرای رقابت‌های رشته اذان که تنها در بخش آقایان برگزار می‌شود، خواهیم بود. در این رشته هشت نفر به مرحله نهایی راه پیدا کرده اند که شامل حسین یزدان پناه از استان قم، وحید سازنده از خراسان جنوبی، وحید باقرنژاد از استان تهران، ابوالفضل خدنگ از استان مرکزی، محمد اصولی هروی از استان آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسن حسینی از استان بوشهر، حسین قبادی از زنجان و مجتبی ایزدی از استان کرمان هستند.

رشته اذان در کنار رشته دعاخوانی پخش زنده رادیو – تلویزیونی ندارد، اما از شبکه‌های مجازی به صورت زنده پخش خواهد شد. در این رشته هر شرکت‌کننده به صورت کامل اذان را در برابر هیئت داوران اجرا خواهد کرد. با پایان یافتن رقابت‌ها در این رشته، مسابقات چهل و چهارم پایان خواهد یافت.

در ادامه و از حدود ساعت 15:30 نشست صمیمی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات برگزار می‌شود و در ادامه شاهد برگزاری مراسم اختتامیه این دوره از رقابت‌ها خواهیم بود. این مراسم از ساعت 19 تا 21 و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: